شیخی

مدیر تالار مناطق بورس تهران:« ۲۲ تالار منطقه‌ای بورس تهران در راستای تحقق ماده ۹۵ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی در کشور افتتاح و راه‌اندازی شده است که در سال ۹۹، ارزش معاملات انجام شده در این تالار ها بالغ بر ۲۲۵۰۳۵۱ میلیارد ریال بوده است.»

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از روابط عمومی شرکت بورس تهران، کیوان شیخی مدیر تالار مناطق بورس تهران با اشاره به نظارت بورس تهران از شعب دفاتر کارگزاری ها در استان ها اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۵۰۰ مورد بازرسی از شعب و دفاتر استانی شرکت های کارگزاری و تعداد بیش از ۳۴۲مورد بازدید از شعب کارگزاری و یا شعب استانی شرکت های سبدگردان جهت اعطای مجوز فعالیت توسط تالارهای منطقه ای انجام شده است.

شیخی خاطرنشان کرد: فراهم کردن امکان دسترسی سراسر شهروندان در همه استان های کشور به بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار، اطلاع‌رسانی و گسترش فرهنگ سهامداری از مهمترین اهداف فعالیت این تالارها است.

مدیر تالار مناطق بر نقش تالارهای مناطق در توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری در سراسر کشود تاکید کرد و اظهار داشت: به منظور ارتقای فرهنگ سهامداری و آشنایی مردم با فرایند سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار دوره های آموزشی و وبینارهای تخصصی  کوتاه و بلند مدت متعددی برگزار شده است. در سال ۹۹  فعالیت های آموزشی  این تالارها بالغ بر ۱۴۶هزارنفر ساعت بوده است.

 همچنین ایجاد کدهای معاملاتی جدید در استان ها نشان از فراهم شدن زمینه آشنایی این تعداد افراد با بازار سرمایه و علاقه‌مندی آن‌ها به سرمایه‌گذاری در بورس دارد.

وی در پایان به شرکت هایی سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اشاره و تصریح کرد: در سال۹۹ بر اساس ابلاغیه آزاد سازی سهام عدالت و در راستای اجرای آیین نامه آزاد سازی سهام عدالت در زمینه پذیرش شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بورس به منظور فراهم شدن امکان معاملات سهام این شرکت ها تعداد ۲۵ شرکت سرمایه گذاری استانی در بورس پذیرش شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار