روحانی

رئیس جمهور، وزارت نیرو و وزارت ارتباطات و دیگر دستگاه های مرتبط را موظف کرد که از استخراج رمز ارز تا پایان تابستان جلوگیری کنند .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، حجت‌الاسلام حسن روحانی  صبح امروز در جلسه هیات دولت  گفت: گاهی مشکلاتی پیش می آید و به عنوان مثال در این چند روز مشکلات قطع برق را داشتیم که مردم را دچار مشکل کرد. من از اینکه وزیر نیرو رسماً از مردم عذرخواهی کرد، خوشحال شدم.

روحانی خاطرنشان کرد:  هر جا قصور داریم و احیاناً کم کاری صورت گرفته باید از مردم عذرخواهی کرد و باید به مردم بگوییم که مردم ما با این قطع برق ها دچار مشکل شدند. البته ریشه این مشکل را همه مردم می دانند. خشکسالی امسال یکی از ریشه های بزرگ مسئله قطع برق است و از سوی دیگر معمولاً مصرف برق نسبت به سال گذشته یک یا دو درصد افزایش پیدامی کرد اما یک باره این مقدار ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است که یک فشار فوق العاده ای به وزارت نیرو وارد کرده است.

رئیس جمهور اظهار داشت: درعین حال دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند شرایط برق را حفظ کند و ثانیا اگر خدای نکرده کمبودی بود، وزارت نیرو از قبل با دقت به مردم اعلام کند و اگر ناچار شدیم خاموشی دهیم همه این موضوع را بدانند و دچار سرگردانی و حاشیه نشوند.

وی افزود: خوشبختانه نیروگاه اتمی ما به مدار آمده و در روزهای آینده به حداکثر ظرفیت می رسد و برخی نیروگاه های دیگر که در حال تعمیر هستند نیز به مدار خواهند آمد و مردم بدانند ما می توانیم تولید برق آبی را افزایش دهیم اما اثرش آن است که باید آب بیشتری رها کنیم و برای تابستان با مشکل روبرو می شویم. سدهای ما شرایط گذشته را به دلیل خشکسالی امسال ندارند و از سوی دیگر مردم باید همکاری کاملی با دولت داشته باشند و همه در کنار هم باشیم.

روحانی گفت: البته مسئله رمز ارزها مسئله ای است که باید به آن توجه کرد. مجاز این ها حدود ۳۰۰ مگاوات است اما غیر مجاز آن حدود دو هزار مگاوات است که برق مصرف می کنند و هر کسی چند ماینر برداشته و تولید بیت کوین و رمز ارز می کند.

رئیس جمهور ادامه داد: وزارت نیرو و وزارت ارتباطات و تمام دستگاه های مرتبط موظفند که فعالیت های استخراج رمز ارز تا پایان شهریور تعطیل شود و از امروز هر کسی در این عرصه فعالیت می کند، غیر مجاز است. تا ما از این مرحله بگذریم.

روحانی همچنین با اشاره به گزارش وزیر اقتصاد در جلسه امروز هیئت دولت گفت: بنا بر گزارش وزیر اقتصاد، صادرات غیر نفتی در دو ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۴۸ درصد بیشتر شده است. البته من گفتم سال گذشته مسئله کرونا را داشتیم قیاس درستی نیست و با سال ۹۸ مقایسه کنیم که در قیاس با سال ۹۸ نیز ۲۵ درصد  رشد داریم. این به معنای آن است که دولت، بخش خصوصی و اقتصاد ما فعال است که باید از تمام بخش های خصوصی، عمومی و دولتی که در حال فعالیت هستند، تشکر کنیم و ان شاءالله بتوانیم فرمایش مقام معظم رهبری در مانع زدایی و پشتیبانی از تولید را اجرایی کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان