ابوترابی

با صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک خرید دین شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش (سهامی خاص) به ارزش یک هزار میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران در روز دوشنبه مورخ ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ با نماد کیش۰۲۱۱ عرضه می شود. این دومین باری است که اوراق خرید دین در بازار سرمایه کشور منتشر می شود . پیش از این شرکت سرمایه گذاری مسکن جنوب در سال ۱۳۹۸ نسبت به انتشار صکوک خرید دین اقدام کرده بود.

غلامرضا ابوترابی با اعلام این خبر به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: مطالبات مدت‌دار مبنای انتشار این اوراق تعداد ۱۲۳ قرارداد فروش است که به شرکت واسط مالی خرداد سوم واگذار می شوند و سپس با انتشار این اوراق، منابع مالی مورد نیاز شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش جهت راه اندازی ترمینال دوم فرودگاه کیش تامین می شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: صکوک خرید دین شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با نرخ ۱۸ درصد، عمر ۲ سال و ۸ ماه و پرداخت‌های هر سه ماه یکبار از طریق شرکت فرابورس ایران عرضه می شود.

وی اظهار داشت: ضامن این اوراق، بانک ملت و عامل وصول شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش بوده و پذیره نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت تامین سرمایه بانک ملت است. ضمناً، شرکت کارگزاری بانک ملت عاملیت فروش و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عاملیت پرداخت این اوراق را بر عهده دارند و سازمان حسابرسی نیز به عنوان رکن امین اوراق معرفی شده است.

به گفته ابوترابی، این دومین بار است که شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش اقدام به تامین مالی از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می کند. اولین صکوک این شرکت از نوع اوراق اجاره و به مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال بوده که در آبان ماه ۱۳۹۸ منتشر شده و هم اکنون در حال معامله است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه