فولکس واگن

فولکس واگن به فروش موتورهای احتراقی با جایگزین کردن خودروهای الکتریکی، پایان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه و به نقل از رویترز، خودروساز نامی آلمانی فولکس واگن با تغییر جهت تولید خودرو از خودروهایی با سوخت فسیلی به سمت خودروهای الکتریکی، فروش خودروهایی با موتور احتراقی را تا سال ۲۰۳۵ در اروپا متوقف می کند.

کلاوس زلمر، عضو هیئت مدیره فروش فولکس واگن گفت: تا سال‌های ۲۰۳۳ تا ۲۰۳۵ ما به فروش خودروهای احتراقی خود ابتدا در اروپا و سپس در ایالات متحده و چین پایان می‌دهیم.

وی ادامه داد: در آمریکای جنوبی و آفریقا، به دلیل اینکه هنوز چارچوب سیاسی و زیرساخت مشخصی وجود ندارد، این روند طولانی تر خواهد بود.

زلمر عنوان کرد: حداکثر تا سال ۲۰۵۰، کل ناوگان فولکس واگن باید از نظر CO۲ خنثی و تهی از آلاینده‌های زیست‌محیطی باشد.

عضو هیئت مدیره فروش فولکس واگن افزود: این کمپانی قصد دارد ۷۰ درصد از کل فروش اتومبیل‌های الکتریکی را تا سال ۲۰۳۰ به خود اختصاص دهد. این موضوع به این معناست که این شرکت نه تنها خود را برای سخت‌گیرهای احتمالی محیط زیست اتحادیه اروپا آماده کرده است که حتی از آن فراتر خواهد رفت.

سیاست گذاران اتحادیه اروپا با تاکید بر کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای، تولیدکنندگان خودرو را مجبور به بهره‌گیری و توسعه فناوری محصولات خود با حداقل میزان آلایندگی کرده است. این اتحادیه تولیدکنندگانی که از محدویت‌های انتشارCO۲  عبور کنند را مجازات خواهد کرد.

*خبرنگار: محبوبه حاجی زاده

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل