رحیم زارع

در صورت اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه، اعتماد مردم و سرمایه گذاران به بازار سرمایه افزایش یافته و دولت هم نقش نظارت خود را بدون دخالت در برخی امور به خوبی انجام خواهد داد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید با بیان مطلب فوق به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: طی سال‌های گذشته، مطالعه بنیادی بسیاری به منظور رونق بازار سرمایه انجام شده است.

رحیم زارع در این‌باره اظهار کرد: با هدف بازگشت اعتماد به بازار سرمایه و رونق آن، باید حمایت‌های لازم در جهت اجرای طرح‌های بنیادی صورت گیرد تا شاهد رونق بازار و سرمایه گذاری‌های بلند مدت در کشور باشیم.

وی عنوان کرد: در صورت اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه، شاهد اعتماد قابل توجه مردم و سرمایه گذاران به بازار سرمایه بوده و دولت هم نقش نظارت خود را بدون دخالت در برخی امور به خوبی انجام خواهد داد.

به گفته این نماینده مجلس؛ امروزه در بسیاری از کشورها شاهد اجرای مالیات بر عایدی سرمایه هستیم و بسترهای لازم نیز در جهت اجرای این طرح در کشور فراهم شده است.

زارع با بیان اینکه با اجرای این طرح، از سوداگری  در کشور جلوگیری به عمل خواهد آمد، گفت: تاخیر در اجرای برخی طرح‌ها، آسیب جدی را بر اقتصاد و مهمتر از همه بازار سرمایه می زند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تاکید کرد: مسئولان کشور موظف هستند در کنار ترافیک سنگین کارهای خود، گام‌های مهمی را در جهت رونق بازار و اجرای طرح‌های مورد نیاز این حوزه بردارند.

زارع گفت: خوشبختانه با پیگیری‌ها و اقدامات قابل توجهی که در این زمینه صورت گرفته، می‌توان امیدوار بود با شفاف سازی، اعتماد سهامداران در بازار سرمایه افزایش یابد.

* خبرنگار: پروین خدادادی

 این رسانه پذیرای دیدگاه‌های کارشناسی مختلف در خصوص بازار سرمایه است اما دیدگاه‌های ارائه شده توسط کارشناسان لزوما دیدگاه مدیران رسانه یا دیدگاه سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر ارکان بازار سرمایه نیست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test