بازار، بازارگردانی، شاخص

دولت باید در راستای بهبود وضعیت بازار سهام و سرمایه، دست از دخالت بردارد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) با بیان مطلب بالا، اظهار کرد: اگر می خواهیم بازار سهام و سرمایه رونقی دوباره بگیرد، ضروری است دولت از اقداماتی مانند قیمت‌گذاری دستوری پرهیز کند. 

 کاظم موسوی، با بیان اینکه دولت موظف است زیرساخت‌های لازم را برای بهبود وضعیت بازار فراهم آورد، افزود: باید در بازار سهام ابزارهای مالی جدید جهت پوشش ریسک تعریف شود، به طوری که بتوان از ضرر و زیان مردم جلوگیری به عمل آورد. یکی از این ابزارها اوراق اختیار فروش است که به نظر من باید حجم آنها افزایش یابد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حمایت از همه سهامداران به خصوص حقوق آنها از وظایف اصلی ما در کشور به شمار می آید؛ از طرفی دیگر دولت نیز باید زیرساخت‌های لازم را برای بهبود وضعیت بازار فراهم کند تا شاهد تحرک و پیشرفت بیشتر این حوزه در آینده ای نزدیک باشیم.

*خبرنگار: پروین خدادادی

این رسانه پذیرای دیدگاه‌های کارشناسی مختلف در خصوص بازار سرمایه است اما دیدگاه‌های ارائه شده توسط کارشناسان لزوما دیدگاه این رسانه یا دیدگاه سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر ارکان بازار سرمایه نیست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test