سمات

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با انتشار اطلاعیه ای، جزییات توزیع مرحله دوم سود سهام عدالت را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از روابط عمومی سمات، مرحله دوم سود سهام عدالت بابت عملکرد سال مالی منتهی به 29 اسفند 98 شرکت های سرمایه پذیر شامل 40 درصد و جمعاً به مبلغ بیش از 3400 میلیارد تومان به حساب 43 میلیون و 837 هزار و 413 سهامداری که شماره حساب بانکی معتبر در قالب شماره شبای بانکی که قبلا به سازمان خصوصی سازی و یا شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرده بودند، واریز شد.

بر اساس این اطلاعیه، از مجموع 36 شرکت بورسی و فرابورسی، از دو شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و پتروشیمی جم به دلیل افزایش سرمایه آنها، سود سهام مشمولان دریافت نشد تا مشمولان سهام عدالت (در هر دو روش مستقیم و غیر مستقیم)، از مزایای حق تقدم و سهام جدید ناشی از افزایس سرمایه بهره مند شود.

به گزارش شرکت سپرده گذاری مرکزی، همچنین از آنجایی که شرکت های مخابرات ایران و گروه مپنا علی رغم پیگیری های متعدد متاسفانه تمام یا بخشی از سود سهام خود را پرداخت نکرده اند از باقی مانده سود سهام عدالت به میزان 50 درصد، 40 درصد آن به حساب مشمولان واریز شده و 10 درصد آن در مرحله بعد پرداخت می شود.     

ضمنا آندسته از مشمولان اعم از روش مستقم و غیر مستقیم که به دلیل اشکالات موجود در حساب بانکی آنها، امکان واریز سود سهام عدالت فراهم نشده بود و در این فاصله زمانی با ارائه اطلاعات صحیح نسبت به رفع مشکل اقدام کرده اند و یا در فاصله زمانی اسفندماه سال گذشته تا کنون در سامانه سجام ثبت نام کرده اند، سود سهام آنها به صورت تجمیع شده، به میزان 90 درصد پرداخت خواهد شد.

سهامداران محترم می توانند برای اطلاع از مبالغ واریزی در مراحل اول و دوم به سایت  sahamedalat.ir و یا با شماره 1569 تماس حاصل نمایند.

 جدول درصد مالکیت و مبالغ پرداختی سود سهام عدالت به شرح زیر است:

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =
test