وزارت اقتصاد

وزارت امور اقتصادی و دارایی در دور هفتم ارزیابی دولت الکترونیک و در مسیر تحقق برنامه های اقتصاد هوشمند، حائز رتبه سوم بین وزارتخانه ها شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شادا، رضا باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در برنامه تهران ۲۰ با اعلام این خبر وزارتخانه های "ارتباطات و فنآوری اطلاعات" و "تعاون، کار و رفاه اجتماعی"  را به عنوان حائزین رتبه اول و دوم معرفی نمود و خاطر نشان کرد: سه وزارتخانه برتر در زمینه دولت‌الکترونیکی، برای به‌دست آوردن رتبه برتر به صورت جدی با یکدیگر رقابت تنگاتنگی داشتند.

بنا بر این گزارش، وزارت امور اقتصادی و دارایی بر اساس نتایج دور هفتم ارزیابی دولت الکترونیک موفق به قابلیت الکترونیکی نمودن بیش از ۹۷ درصد از ۹۱ خدمت و ۲۸۷ زیر خدمت خود و کسب امتیاز ۶۷.۷ شده است.

این گزارش میزان امتیازات وزارت اقتصاد در شاخص هایی چون دولت "کاربر محور"، "دولت شفاف"، "دولت یکپارچه" و "دولت مشارکتی" را به ترتیب برابر با "۷۲.۹"،" ۶۰.۷"،"۶۳.۵" و"۷۳" اعلام کرده است.

بر این مبنا، وزارت اقتصاد در شاخص دولت شفاف، نیز پس از وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی در رتبه دوم بین دستگاه های دولتی جای گرفته است.

گفتنی است، تعداد دستگاه های ارزیابی شده در چارچوب دولت الکترونیک از ۶۰ دستگاه در دوره اول به ۱۶۰ دستگاه در این دوره (هفتم) رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان

test