تحریم

کشور با فرض احیای برجام نیاز به مدیریت قوی در زمان لغو تحریم ها دارد تا همین فرصت به دلیل تصمیمات نادرست و عدم مدیریت منابع آزاد شده یا تزریق منابع جدید از طریق افزایش فروش نفت مجدداً تبدیل به تهدید نشود.

محمود نیل فروشان کارشناس اقتصادی درباره لغو تحریم ها در صنایعی چون انرژی، پتروشیمی ، خودورسازی ، بانک و بیمه و تاثیر آن در رشد و تحول آنها به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: به طور کلی تحریم تاثیر نامطلوبی طی سال های گذشته بر صنایع مختلف کشور گذاشته و کشور در تامین بسیاری از قطعات و مواد اولیه با مشکلات و چالش های بسیاری مواجه بوده است.

به گفته این اقتصاددان، با لغو تحریم چشم انداز جدیدی برای اقتصاد کشور ایجاد می شود و رشد و تحول در بسیاری از این صنایع اتفاق خواهد افتاد. نیلفروشان با بیان این مطلب که مدیریت درست در داخل کشور می تواند رشد و تحول ایجاد شده در صنایع را به سمت و سوی درست راهنمایی کند، اظهار داشت: چنانچه اقتصاد کشور براساس مدیریت داخلی قوی قدم بردارد می تواند در زمان تحریم و یا حتی بعد از لغو تحریم ها، سمت و سوی فعالیت صنایع را تغییر داده و آنها را با افزایش سرمایه گذاری، ایجاد شغل و افزایش نرخ اشتغال مواجه کند.

این استاد دانشگاه با اعلام اینکه تحریم برای برخی افراد حکم بهانه را دارد، خاطر نشان کرد: موضوع تحریم و تحت فشار بودن اقتصاد کشور خود یک فرصت است که بسیاری از افراد از آن به عنوان یک فرصت استفاده کرده و با مدیریت درست، بر تحریم غلبه می کنند و برعکس آن افرادی هم تحریم را به عنوان یک بهانه در دستور کارها و فعالیت های خود قرار می دهند تا اقتصاد کشور را با چالش های متعدد مواجه کنند.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: با برداشته شدن تحریمها و اجرای مدیریت قوی در همه بخش ها، صنایع مختلف رونق و جریان سرمایه تسهیل می شود.

*خبرنگار: پروین خدادادی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه