شاخص

در جریان معاملات امروز، (شنبه، ۲۶ تیر ماه) شاخص کل بورس با افزایش ۵ هزار و ۷۲۴ واحد به رقم یک میلیون و ۳۱۱ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن نیز با ۹۷۱ واحد افزایش به عدد ۴۰۲ هزار و ۵۸۳ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات نخستین روز هفته، بیش از ۸ میلیارد و ۶۰۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۲ هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص کل (هم‌وزن) با ۹۷۱ واحد افزایش به ۴۰۲ هزار و ۵۸۳ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۶۱۷ واحد افزایش به ۲۵۵ هزار و ۹۶۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول افزایش ۴ هزار و ۵۳۳ واحد و شاخص بازار دوم افزایش ۳ هزار و ۳۲۵ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه فرآورده های نفتی با ۶۹ هزار و ۶۸۳ معامله به ارزش ۸ هزار و ۴۱۲ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۸۹ هزار و ۵۵۴ معامله به ارزش ۵ هزار و ۹۶۶ میلیارد، گروه شیمیایی با ۶۰ هزار و ۹۵۲ معامله به ارزش ۴ هزار و ۴۵۵ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۵۰ هزار و ۷۴۲ معامله و به ارزش ۳ هزار و ۹۶۹ میلیارد و گروه مواد دارویی با ۴۳ هزار و ۲۷۴ معامله به ارزش ۳ هزار و ۱۲ میلیارد در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با یک هزار و ۹۰۸ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان با یک هزار و ۹۴ واحد، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۹۴۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با ۵۷۶ واحد و شرکت پالایش نفت تبریز با ۴۱۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت بر رشد شاخص را داشته اند.

در مقابل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۵۴۱ واحد، شرکت پتروشیمی پردیس با ۲۵۶ واحد، شرکت فولاد خوزستان با ۲۳۱ واحد، بانک پارسیان با ۱۹۰ واحد و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با ۱۷۳ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین، شرکت سایپا آذین با ۵ درصد، شرکت پارس دارو با ۴.۹۹ درصد، شرکت های داروسازی روزدارو و داده پردازان ایران با ۴.۹۸ درصد، شرکت مهرکام پارس با ۴.۹۷ و شرکت محورسازان ایران خودرو با ۴.۹۶ درصد افزایش، بیشترین افزایش قیمت را داشته اند.

از سوی دیگر، شرکت سرمایه گذاری استان گلستان با ۴.۹۴ درصد، شرکت کاشت و صنعت پیاذر با ۴.۷۵ درصد، شرکت پشم شیشه ایران با ۴.۶۷ درصد، شرکت ایران مرینوس با ۴.۶۳ درصد و شرکت سیمان خزر با ۴.۵۹ درصد بیشترین کاهش قیمت را داشته اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس / فرابورس

test