بازار، بازارگردانی، شاخص

در جریان معاملات سومین روز هفته، افراد حقیقی ۸۳ درصد یعنی چهار هزار و ۱۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان پنج درصد از کل معاملات شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در جریان معاملات امروز (چهارم امرداد ۱۴۰۰) حقیقی‌ها حدود ۲۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۹۲۰میلیارد تومان بود.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «زراعت و خدمات وابسته» و «استخراج کانه‌های فلزی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «سیمان، آهک و گچ» و «سرمایه‌گذاری‌های استانی»به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «سپید»، «تیپیکو» و «فسرب» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به«برکت»، «کاما» و «کاوه» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری سپید ماکیان حدود ۹۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی گروه دارویی برکت با برتری حدود ۱۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۰نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۸۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۲۰میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت حقیقی/ حقوقی

بزرگ‌ترین تغییرات مالکیت صنایع برتر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test