معامله

سه نماد «تاپیکو»، «فولاد» و «ذوب» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «ومعادن»، «جم‌پیلن» و «شاراک» معطوف بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورسینه، در جریان معاملات امروز، پنجم امرداد ۱۴۰۰، حقوقی‌ها حدود ۱۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد  پنج هزار و ۳۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۲درصد یعنی هزار و ۱۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان سه درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «سیمان، آهک و گچ» و «مواد و محصولات دارویی» رقم خورد. در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «استخراج کانه‌های فلزی» و «محصولات شیمیایی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین حدود ۲۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی توسعه معادن و فلزات با برتری حدود ۷۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۴۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۳۶نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۳۰ میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت حقیقی/ حقوقی

بزرگ‌ترین تغییرات مالکیت صنایع برتر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار