صورت مالی، سیگنال

ارزش کل معاملات و همچنین حجم کل معاملات در هفته منتهی به سوم شهریور، نسبت به هفته گذشته افزایشی بود و شاخص کل بورس نیز به حرکت صعودی خود ادامه داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بررسی معاملات بازار سهام در هفته منتهی به سوم شهریور ۱۴۰۰، حاکی از آن است که ارزش کل معاملات این بازار در این هفته نسبت به هفته گذشته با ۱۴۷ درصد افزایش، از ۱۶۵ هزار و ۷۹۷ میلیارد ریال به ۴۱۰ هزار و ۴۲ میلیارد ریال رسید. همچنین، حجم کل معاملات این بازار از ۲۲ هزار و ۹۲۳ میلیون سهم در هفته گذشته به ۴۹ هزار و ۳۱۱ میلیون سهم رسید که افرایش ۱۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.

وضعیت صعود و نزول بازارها

در هفته یادشده، تمامی بازارها نسبت به هفته گذشته خود، روند صعودی را طی کردند و در این میان، تنها حجم معاملات بازار مشتقه کاهشی شد.

بر این اساس، ارزش معاملات در بازار اول سهام، افزایش ۱۴۶ درصدی را در هفته جاری نسبت به هفته قبل تجربه کرد و از ۵۹ هزار و ۵۷۲ میلیارد ریال به ۱۴۶ هزار و ۴۲۶ میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز که هفته قبل ۷ هزار و ۳۸۸ میلیون سهم بود به ۱۹ هزار و ۳۶۹ میلیون سهم در هفته جاری رسید و افزایش ۱۶۲ درصدی را به ثبت رساند.

روند حرکت بازار دوم سهام نیز همانند بازار اول سهام صعودی بود. به طوری‌که ارزش معاملات این بازار در هفته منتهی به سوم شهریور نسبت به هفته قبل، ۱۳۴ درصد افزایش یافت و از ۷۳ هزار و ۱۱۶ میلیارد ریال به ۱۷۰ هزار و ۸۷۴ میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز با ۸۷ درصد افزایش، از ۱۳ هزار و ۹۰۳ میلیون سهم به ۲۶ هزار و ۲۶ میلیون سهم رسید.

بازار بدهی همچون بازارهای دیگر، هفته‌ای سبز را پشت سر گذاشت و ارزش معاملات این بازار با رشد ۲۲۵ درصدی از ۳ هزار و ۳۴۲ میلیارد ریال در هفته قبل به ۱۰ هزار و ۸۷۴ میلیارد ریال در هفته جاری رسید. حجم معاملات بازار بدهی نیز از ۳ میلیون برگه به ۱۱ میلیون برگه رسید که رشدی ۲۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

طبق بررسی های انجام شده، حجم معاملات بازار مشتقه قرمز رنگ بود. بر این اساس، ارزش معاملات این بازار در هفته قبل ۱۱۱ میلیارد ریال بود که در هفته جاری به ۲۲۸ میلیارد ریال رسید و افزایش ۱۰۵ درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار با ۲۰ درصد کاهش، از ۲ میلیون قرارداد در هفته قبل به ۱.۹ میلیون قرارداد در هفته جاری رسید.

صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز در هفته منتهی به سوم شهریور در مقایسه با هفته پیش، روندی صعودی داشتند و ارزش معاملات این بازار از ۲۹ هزار و ۶۵۵ میلیارد ریال در هفته قبل به ۸۱ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال در هفته جاری رسید و رشد ۱۷۵.۳ درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار نیز با رشد ۱۴۰ درصدی در این هفته نسبت به هفته قبل از یک هزار و ۶۲۶ میلیون یونیت به ۳ هزار و ۹۰۴ میلیون یونیت رسید.

شاخص کل ۳.۳ درصد افزایش یافت

بر اساس این گزارش، شاخص کل بورس در هفته منتهی به سوم شهریور نسبت به هفته قبل رشد ۳.۳۵ درصدی را تجربه کرد و از یک میلیون و ۴۹۹ هزار واحد تا یک میلیون و ۵۵۰ هزار واحد صعود کرد که رشد ۵۰ هزار و ۱۹۷ واحدی را نشان می دهد.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز در هفته جاری نسبت به هفته قبل روندی افزایشی داشت و با ۶.۵۳درصد افزایش از ۴۲۸ هزار و ۳۱۸ واحد به ۴۵۶ هزار و ۲۹۹ واحد رسید و ۲۷ هزار و ۹۸۱ واحد افزایش یافت.

*تهیه و تنظیم: محبوبه حاجی زاده

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test