ابوترابی

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت کرمان موتور (سهامی خاص) به مبلغ ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران از روز یکشنبه مورخ ۱۴ شهریور ماه ۱۴۰۰ لغایت ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ در نماد «کرمان۰۳» عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق افزود: صکوک مرابحه شرکت کرمان موتور به ارزش ۳,۵۰۰ میلیارد ریال جهت خرید قطعات و مجموعه‌های تولید خودرو از طریق شرکت فرابورس ایران عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار داشت: این اوراق ۳ ساله و با نرخ ۱۸ درصد است که اقساط آن هر شش ماه یک بار پرداخت می‌شود.

او در خصوص ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: بانک تجارت ضامن این اوراق بوده و پذیره نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت تامین سرمایه تمدن است. شرکت کارگزاری کارآمد عامل فروش، شرکت واسط مالی شهریور سوم ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق است.

در این اوراق، شرکت واسط مالی شهریور سوم (ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز (قطعات و مجموعه‌های تولید خودرو) شرکت کرمان موتور(بانی) را نقد خریداری می‌کند و سپس این مواد اولیه را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسیدهای شش ماهه، اقساط مربوطه را از طریق شرکت ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت کند.

به گفته ابوترابی، شرکت کرمان موتور پیش از این سه بار از طریق انتشار صکوک در قالب عقدهای مرابحه و رهنی در بازار سرمایه مجموعاً به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال اقدام به تامین مالی نموده‌است که یک مورد از آن‌ها با نماد "کرمان۹۸" سررسید شده و دو مورد دیگر با نمادهای "کرمان۰۰" و "کرمان۰۲"در حال معامله هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس

test