شاخص

شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه، ۱۳ شهریورماه) ۲۰ هزار و ۴۲۸ واحد افزایش داشت که در نهایت شاخص در کانال یک میلیون و ۵۴۱ هزار واحدی به روند صعودی خود ادامه داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات نخستین روز هفته، بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۴۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۷ هزار و ۹۸۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۹ هزار و ۵۴ واحد افزایش به ۴۶۴ هزار و ۴۲۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با پنج ‌هزار و ۷۱۳ واحد رشد به ۲۹۳ هزار و ۵۶ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۱۰ هزار و ۹۹۷ واحد و شاخص بازار دوم ۵۳ هزار و ۵۴۵ واحد افزایش داشتند.

در بین همه نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۷۹۳ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک هزار و ۷۳۶ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با یک هزار و ۱۱۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۱۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۴۸ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۷۱۱ واحد و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۶۱۲ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۰۹ واحد و مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۴۳۴ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۱۴۵ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۱۱ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان)‌ با ۱۱۱ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه دارویی برکت (برکت)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا)، ملی صنایع مس ایران (فملی) و فولاد مبارکه اصفهان (فملی) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۶۲ ‌میلیون و ۱۹۶ هزار برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۵۹۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test