شاخص

در جریان معاملات امروز، (یکشنبه، چهاردهم شهریور ماه) شاخص کل با کاهش ۳ هزار و ۷۸۰ واحد به رقم یک میلیون و ۵۳۷ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۲ هزار و ۵۸۵ واحد افزایش، رقم ۴۶۷ هزار و ۱۶ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات دومین روز هفته، بیش از ۱۰ میلیارد و ۷۷۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۶ هزار و ۴۷۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۶ هزار و ۱۳۲ واحدی و شاخص بازار دوم، افزایش ۲ هزار و ۸۹۳ واحدی را تجربه کردند.​

همچنین گروه خودرو با ۱۰۸ هزار و ۴۸۱ معامله به ارزش ۸ هزار و ۸۵۲ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۷۸ هزار و ۸۰۲ معامله به ارزش ۵ هزار و ۳۲۶ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۵۷ هزار و ۶۲۹ معامله به ارزش ۴ هزار و ۳۴ میلیارد ریال، گروه فراورده های نفتی با ۵۲ هزار و ۱۶۴ معامله به ارزش ۳ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال و گروه بانک‌ها با ۴۱ هزار و ۶۲۷ معامله به ارزش ۳ هزار و ۵۴۷ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

گروه مپنا با ۷۸۸ واحد، بانک پارسیان با ۵۲۶ واحد، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۳۷۱ واحد، شرکت شرکت پتروشیمی نوری با ۳۳۹ واحد و گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با ۲۴۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۲۴۲ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با یک هزار و ۲۷ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۹۴۸ واحد، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۷۱۷ واحد و شرکت پالایش نفت اصفهان با ۶۲۵ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test