سرمایه گذاری غیر مستقیم

سرمایه گذاری در بازار سرمایه مستلزم کسب مهارت‌های لازم و صرف وقت است و اگر تخصص و زمان کافی برای این کار وجود نداشته باشد، بهتر است از خدمات مدیریت سرمایه‌گذاری بهره برده و به صورت غیرمستقیم در این بازار سرمایه‌گذاری شود.

مدیر داخلی شرکت سبدگردانی سرمایه دانش با بیان مطلب بالا به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: اکثر سهامداران جدید از دانش مالی کافی برخوردار نیستند و یا دارای مشاغلی هستند که فرصت رصد کردن کامل بازار را از آنها می گیرد، این افراد بهتر است که با انتخاب روش غیرمستقیم سهامداری، میزان ریسک را به حداقل برسانند تا در نوسان های بازار، دچار ضر ور زیان نشوند.

شایان ایرانمنش تاکید کرد: ورود غیر مستقیم به بازار سرمایه به طور قطع، ریسک کمتری نسبت به ورود مستقیم به این بازار دارد.

وی افزود: البته افرادی می‌توانند به صورت مستقیم وارد بازار سرمایه شوند که توانایی و دانش مالی لازم و وقت کافی داشته باشند اما طی چند سال اخیر افراد زیادی به طور مستقیم وارد بازار سرمایه شدند که دانش اندکی داشته و دچار ضرر و زیان شدیدی شدند.

به گفته مدیرداخلی شرکت سبدگردانی سرمایه دانش؛ افراد تازه وارد در حوزه بازار سرمایه نیازمند کسب دانش کافی هستند و این موضوع بسته به توانایی‌ها و تخصص فرد، نیازمند صرف زمان است.

این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: تجربه کم، ناکافی بودن سواد بورسی، اثرپذیری از افراد و کانال های سیگنال فروش و غیره را می توان دلیل اصلی خرید و فروش برخی نمادها با ارزندگی کمتر در یکی دوسال گذشته دانست.

ایرانمنش تاکید کرد: در تمام دنیا سرمایه گذاران سرمایه خود را به شرکت‌های مدیریت دارایی و مدیریت سرمایه سپرده و اولین گزینه سرمایه گذاری برای آنان بازار سرمایه است. بنابراین توصیه می‌شود سرمایه گذاران از طریق غیرمستقیم وارد بازار سرمایه شوند و در صورتی که در طول زمان تخصص کافی را کسب کردند، اقدام به سرمایه‌گذاری مستقیم کنند.

وی حضور افراد تازه وارد به صورت سرمایه گذاری مستقیم را در بازار سرمایه اشتباه عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاری در بازار سرمایه مستلزم کسب مهارت‌های لازم و صرف وقت است و اگر تخصص و زمان کافی برای این کار را در اختیار نداشته باشند، بهتر است از خدمات مدیریت سرمایه گذاری بهره برده و به صورت غیر مستقیم در این بازار سرمایه گذاری کنند.

* خبرنگار: پروین خدادادی

 این رسانه پذیرای دیدگاه‌های کارشناسی مختلف در خصوص بازار سرمایه است اما دیدگاه‌های ارائه شده توسط کارشناسان لزوما دیدگاه مدیران این رسانه یا دیدگاه سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر ارکان بازار سرمایه نیست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه