شاخص

در جریان معاملات امروز، (سه‌شنبه، شانزدهم شهریور ماه) شاخص کل با کاهش ۱۵ هزار و ۴۰۳ واحد به رقم یک میلیون و ۵۲۳ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۴ هزار و ۲۵۶ واحد کاهش، رقم ۴۶۵ هزار و ۳۵۱ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات چهارمین روز هفته، بیش از ۹ میلیارد و ۸۴۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۰ هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۱۶ هزار و ۶۲۵ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۱۴ هزار و ۳۳۶ واحدی را تجربه کردند.​

همچنین گروه فراورده های نفتی با ۷۸ هزار و ۲۹۶ معامله به ارزش ۷ هزار و ۶۵۶ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۱۱۰ هزار و ۱۱۷ معامله به ارزش ۷ هزار و ۱۵۷ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۹۶ هزار و ۶۵۳ معامله به ارزش ۴ هزار و ۷۶۶ میلیارد ریال، گروه مواد دارویی با ۶۲ هزار و ۵۵۲ معامله به ارزش ۴ هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال و گروه شیمیایی با ۷۴ هزار و ۷۸۵ معامله به ارزش ۳ هزار و ۹۵۵ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با ۳ هزار و ۳۹ واحد، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ۲۴۹ واحد، شرکت نفت سپاهان با ۲۸۹ واحد، شرکت خدمات انفورماتیک با ۲۱۶ واحد و شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۱۳۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۵۳۵ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۹۴۸ واحد، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۸۰۳ واحد، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۷۹۸ واحد و سرمایه‌گذاری غدیر با ۷۹۰ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test