شاخص، معامله، بازار

در جریان معاملات امروز، (یکشنبه، بیستم و یکم شهریور ماه) شاخص کل با کاهش ۴۰ هزار و ۴۶۶ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۸۹ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۱۳ هزار و ۲۸۵ واحد کاهش، رقم ۴۵۰ هزار و ۵۹ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات دومین روز هفته، بیش از ۷ میلیارد و ۵۱۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۲ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۳۶ هزار و ۷۴۵ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۵۹ هزار و ۳۴۶ واحدی را تجربه کردند.​

همچنین گروه فراورده های نفتی با ۵۷ هزار و ۷۰۶ معامله به ارزش ۵ هزار و ۴۴۴ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۶۵ هزار و ۹۳۵ معامله به ارزش ۵ هزار و ۳۹۱ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۷۰ هزار و ۹۳۳ معامله به ارزش ۴ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۶۰ هزار و ۴۹۶ معامله به ارزش ۳ هزار و ۷۵۵ میلیارد ریال و گروه مواد دارویی با ۳۹ هزار و ۵۳۶ معامله به ارزش ۳ هزار و ۱۶۳ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت بورس کالای ایران با ۲۴۴ واحد، شرکت آلومینیوم ایران با ۱۴۹ واحد، شرکت فرآورس معدنی اپال کانی پارس با ۱۰۵ واحد، کارخانجات داروپخش با ۹۶ واحد و شرکت آسان پرداخت پرشین با ۹۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ۲ هزار و ۹۴۱ واحد، شرکت صنایع ملی مس ایران با ۲ هزار و ۷۴۱ واحد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۲ هزار و ۳۳۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با ۲ هزار و ۸۸ واحد و شرکت پالایش نفت اصفهان با یک هزار و ۲۱۲ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار