کتاب

کتاب «داده‌کاوی عملی در بازارسرمایه ایران به کمک زبان برنامه‌نویسی پایتون» شامل مباحث مقدماتی تحلیل داده‌های مالی با رویکرد بازار سرمایه ایران و نتیجه تجربیات عملی نویسندگان آن در حوزه معاملات الگوریتمی است. 

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، یکی از کاربردهای تکنولوژی در مباحث مالی تحلیل داده بازارهای مالی است. تحلیل داده و خودکار کردن معاملات، اصطلاحاً معاملات الگوریتمی نام دارد. دستیابی به یک الگوریتم معاملاتی خودکار موفق، یک هدف و موفقیت بزرگ در بازارهای مالی است. در گذشته نه چندان دور، معاملات الگوریتمی تنها برای موسسات مالی بزرگ که ثروت و دارایی بسیار داشتند امکان پذیر بود. با توجه به پیشرفت‌های جدید در حوزه داده‌های آزاد، محاسبات و ذخیره‌سازی ابری در بستر معاملات آنلاین، معامله گران خرد تنها با داشتن یک سیستم یارانه ای و اتصال اینترنت امکان انجام معاملات الگوریتمی دارند. امروزه زبان برنامه نویسی «پایتون» و کتابخانه‌های قدرتمند آن، انتخاب مناسبی برای طراحی و اجرای معاملات الگوریتمی است. پایتون به شما کمک می کند که داده های مالی را به صورت کارآمد تحلیل کرده و حتی مدل های یادگیری ماشین را برای پیش بینی بازار سهام به کار ببرید.

کتاب «داده کاوی عملی در بازار سرمایه ایران با کمک زبان برنامه نویسی پایتون» نوشته نیما همتی و آزاده فضل الهی توسط انتشارات چالش در ۱۹۱صفحه منتشر شده است. این کتاب به تازگی به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری

test