ثروت

وارن بافت می­‌گوید اگر در سرمایه­‌گذاری به من زمان بدهید من هر کسی را در این زمینه شکست خواهم داد.

اگر در هر زمینه­ای که سرمایه­‌گذاری می‌­کنید به دید کوتاه‌­مدت برای کسب سود به آن نگاه می‌­کنید، شما دچار شکست می­‌شوید. شاید در بعضی از سرمایه­‌گذاری­‌های­تان بازده کوتاه‌­مدت داشته باشید، ولی در کل برای موفقیت در زمینه مالی باید حداقل زمان ۱۰ ساله را در نظر بگیرید. وارن بافت از جوانی شروع به سرمایه‌­گذاری کرد و در سن ۵۰ سالگی ثروتمندترین مرد جهان شد.

هیچ­کس یک شبه به ثروت پایدار نرسیده است. ثروت پایدار، ثروتی است که تا نسل­های حتی بعد از ما بماند نه ثروتی که یک شبه بیاید و یک شبه هم برود. یک نکته خیلی مهم اینکه منظور ما از ثروت، داشتن یک خانه و یک ماشین نیست، منظور از ثروت یعنی آزادی مالی، زمانی و مکانی است. یعنی آنقدر ثروت داشته باشید که هر چیزی که دوست داشته باشید بخرید، هر زمان در هر کجای دنیا که دوست داشته باشید سفر کنید. این ثروت واقعی است.

آیا سرمایه گذاری یک شغل است؟

می­ توان هم گفت بله هم نه. در ابتدای کار شما باید یک منبع درآمدی داشته باشید تا نیازهای زندگی­تان را برآورده کنید و سپس از آن جریان درآمدی، درصدی را به سرمایه ­گذاری خود اختصاص دهید (پس‌­انداز کردن) تا سرمایه شما رشد کند.

نکته خیلی مهمی آن است که اگر سرمایه ­گذاری را به عنوان یک شغل انتخاب کنید، مجبور هستید سرمایه­ گذاری­ هایی را انتخاب کنید که بازده کوتاه مدت داشته باشند. در اصطلاح شما به پول آن وابسته می­شوید و همین نکته خیلی مهم باعث می­شود شما در سرمایه­ گذاری­های تان اشتباه کنید که بسیار بسیار خطرناک است. نیازهای زندگی شما نباید به سرمایه­ گذاری­های تان وابسته باشد. (خوراک، پوشاک ، نیازهای روزمره… )

حالا چه زمانی می­ توانیم روی پول سرمایه ­گذاری­ هایمان حساب کنیم؟ زمانی که حجم سرمایه و تجربه ما در سرمایه­ گذاری زیاد شده است و سرمایه­ گذاری­ هایی را بوجود آورده­ ایم که درآمدهای غیرفعالی را برای ما داشته و می­ توانیم از آنها استفاده کنیم.

پولتان را سالانه بشمارید نه ماهانه

اگر دنبال سود ماهانه در سرمایه­ گذاری­ هایتان هستید، شما ممکن است دلسرد شوید و شکست بخورید یا سود کمی عایدتان شود. مثال سهام را می­ زنیم اگر شما سهام یک شرکت را خریداری کنید و انتظار سود ماهانه داشته باشید، قطعاً سهام خود را با ضرر خواهید فروخت و سرمایه خود را از دست خواهید داد. به سرمایه­ گذاری­ هایتان وابسته نباشید. اجازه رشد به آنها بدهید تا ارتشی از طلا و ثروت برای شما بسازند. حتماً و حتماً و حتماً یک منبع درآمدی برای خودتان داشته باشید تا بتوانید نیازهای اساسی زندگی­تان را برآورده کنید. بعد سرمایه­ گذاری را آغاز کنید.

*تهیه و تنظیم: سمیرا سامانی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =
test