دهقان

از آنجا که در حال حاضر تقاضا در بازار خودرو نسبت به عرضه بیشتر است، آزادسازی واردات حتی کنترل شده، می‌تواند تاثیر روانی مثبتی داشته باشد و موجب کاهش قیمت‌ها شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تأثیر موافقت مجلس با واردات مشروط خودرو بر کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر، گفت: از آنجا که در حال حاضر تقاضا در بازار خودرو نسبت به عرضه بیشتر است، آزادسازی واردات حتی کنترل شده، می‌تواند تاثیر روانی مثبتی داشته باشد و موجب کاهش قیمت‌ها شود، همان روندی که در روزهای گذشته شاهد آن هستیم.

الله ویردی دهقانی افزود: هرچند مصوبه مجلس درباره واردات خودرو تاثیر روانی مناسبی بر بازار داشته و موجب کاهش قیمت‌ها طی روزهای اخیر شده و در درازمدت می‌تواند انحصار در این حوزه را تاحدودی کاهش دهد اما باید به این نکته نیز توجه کرد که دولت باید فکری اساسی برای این حوزه داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: بر هیچ کس پوشیده نیست که باید با برنامه‌ریزی، ضمن پاسخ به تقاضای بازار از طریق رونق تولید در داخل یا واردات خودروهای مناسب، ظرفیت تولید خودرو را از نظر کمی و کیفی افزایش داد تا خودروهای به روز و با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده برسد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید با مشارکت با شرکت‌های خارجی، زمینه تولید خودروهای باکیفیت در کلاس جهانی را فراهم کرد تا از یک سو نیاز بازار داخل تامین شده و از سوی دیگر بتوان بازار کشورهای همسایه را به دست گرفت.

* تهیه و تنظیم: پروین خدادادی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

پربازدیدترین

روی خط رسانه

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها

test