آمار، گزارش، معامله، بازارگردان

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از درج نماد شرکت بنیان دیزل در سامانه پس از معاملات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سمات، درج نماد «ذخبنیان» متعلق به شرکت بنیان دیزل با سرمایه ۵۵ میلیون سهم و قیمت اسمی ۱۰۰۰ ریال در سامانه پس از معاملات صورت گرفت.

شرکت درمن دیزل «بنیان دیزل» در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۴۷ نیم قرن پیش با موضوع فعالیت تولید و ساخت انواع موتور های دیزلی در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسید و پس از تکمیل احداث سالن کارگاه تولید و ساختمان مربوطه و نصب و راه اندازی ماشین آلات پروانه بهره برداری را دریافت کرد.

بر اساس مصوبه مجمع فوق العاده ۱۵ آبان ۱۳۵۴ نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت و در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۶۴ نیز نام ‌شرکت از درمن دیزل به بنیان دیزل تغییر یافت.

سهام شرکت بنیان دیزل با رعایت قوانین و ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار با تنظیم و ثبت اساسنامه جدید در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۵۷ در فهرست شرکت‌های قابل معامله در سازمان بورس و اوراق بهادار درج شد. در راستای تلاش برای خروج شرکت از شمولیت ماده ۱۴۱ مصوب سال ۱۳۴۷ و بازگشایی نماد معاملاتی شرکت برای پذیرش در تابلوی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۹ نماد معاملاتی شرکت از تاریخ ۹ اسفند ۹۹ در فهرست اوراق بهادار بازار پایه فرابورس درج شد و نماد معاملاتی شرکت نیز به «ذخبنیان» در گروه خودرو و ساخت قطعات و گروه قطعات یدکی و جانبی وسایل نقلیه موتوری تغییر یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test