تالار

در جریان معاملات امروز، (یکشنبه، چهارم مهر ماه) شاخص کل با افزایش ۲ هزار و ۶۰۱ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۲۴ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۹۸۸ واحد کاهش، رقم ۴۲۰ هزار و ۹۵۴ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات دومین روز هفته، بیش از ۵ میلیارد و ۶۳۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۸ هزار و ۷۳۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول افزایش ۴ هزار و ۴۳۵ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۲ هزار و ۶۲۳ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه فلزات اساسی با ۲۶۲ هزار و ۶۴۳ معامله به ارزش ۵ هزار و ۶۷۷ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۲۹۰ هزار و ۳۴۲ معامله به ارزش ۴ هزار و ۹۰۱ میلیارد ریال، گروه فراورده های نفتی با ۶۱ هزار و ۶۰۷ معامله به ارزش ۴ هزار و ۸۰۹ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۶۳ هزار و ۱۷۲ معامله به ارزش ۳ هزار و ۶۴۲ میلیارد ریال و گروه مواد دارویی با ۳۰ هزار و ۵۰۶ معامله به ارزش یک هزار و ۶۵۶ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با یک هزار و ۴۰۹ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با یک هزار و ۲۹۲ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با ۸۵۹ واحد، گروه مپنا ۷۹۵ واحد و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۶۰۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با ۵۳۰ واحد، شرکت مخابرات ایران با ۴۰۳ واحد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۳۶۵ واحد، بانک ملت با ۳۰۳ واحد و شرکت توسعه معادن و فلزات با ۲۵۰ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test