نفت، فرآورده هیدروکربوری

نفت در آغاز معاملات روز دوشنبه در آستانه نشست سیاست تامین اوپک پلاس سقوط کرد، این در حالی است که در این نشست ممکن است تصمیم گرفته شود که آیا افزایش دوباره قیمت‌ها می‌توانند با بهبودی کامل جهان از همه‌گیری کووید -۱۹ ادامه یابد یا خیر.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۴ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۷۹.۰۴ دلار در هر بشکه رسید. این در حالی است که طی هفته گذشته، قیمت نفت برنت  ۱.۵ درصد افزایش یافت که چهارمین افزایش هفتگی متوالی آن بود.

همچنین در این روز، نفت آمریکا پس از افزایش در شش هفته گذشته، با ۲۷ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۷۵ دلار و ۶۱ سنت رسید.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز دوشنبه ساعت ۹:۰۰ به وقت تهران، با کاهش ۰.۰۸ درصدی در هر بشکه، ۷۹ دلار و ۲۲ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، کاهش ۰.۰۹ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۷۵ دلار و ۸۱ سنت معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۱۷ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۷۶۱ دلار و ۴۰ سنت معامله شد.

قیمت  طلا، امروز تحت تاثیر شاخص دلار قرار گرفت؛ شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت و از پایین‌ترین سطح خود از ۲۹ سپتامبر گذشته تا کنون افزایش یافت.

نقره نیز با افزایش ۰.۴۶ درصدی به ۲۲ دلار ۶۴ سنت رسید.

مس با افزایش ۰.۴۲ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۲۰۶ دلار قیمت خورد.

*ترجمه و تنظیم: محبوبه حاجی‌زاده

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test