شاخص

در جریان معاملات امروز، (دوشنبه، نوزدهم مهر ماه) بورس تهران، روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت. به طوریکه شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات روندی صعودی داشت، کاهشی شد و در نهایت شاخص کل بورس تهران با افزایش یک هزار و ۸۶۹ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۵۷ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۹۲۶ واحد کاهش، رقم ۴۱۳ هزار و ۷۶۰ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات سومین روز معاملاتی هفته، بیش از ۵ میلیارد و ۱۵۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۱ هزار و ۱۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول افزایش ۳ هزار و ۱۱ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش یک هزار و ۳۳۶ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه شیمیایی با ۶۶ هزار و ۵۶۴ معامله به ارزش ۴ هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۵۶ هزار و ۵۴۴ معامله به ارزش ۲ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۵۹ هزار و ۴۳۹ معامله به ارزش ۲ هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال، گروه فراورده های نفتی با ۳۲ هزار و ۹۸۵ معامله به ارزش ۲ هزار و ۷۸۶ میلیارد ریال و گروه مواد دارویی با ۲۵ هزار و ۲۲۰ معامله به ارزش یک هزار و ۸۹۴ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت پتروشیمی پردیس با ۵۷۴ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۵۴۷ واحد، شرکت فولاد خوزستان با ۳۹۸ واحد، شرکت پتروشیمی نوری با ۳۹۴ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با ۳۵۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت صنایع پتروشمی خلیج فارس با ۸۵۷ واحد، شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۳۰۰ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان با ۲۴۵ واحد، شرکت مخابرات ایران با ۲۲۳ واحد و گروه مپنا با ۹۹ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test