تالار

در جریان معاملات امروز (چهارشنبه، بیستم و یکم مهر ماه)، شاخص کل بورس تهران با کاهش ۲۱ هزار و ۲۳۶ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۹۷ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۸ هزار و ۷۸۹ واحد کاهش، رقم ۳۹۲ هزار و ۷۷۸ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات آخرین روز معاملاتی هفته، بیش از ۵ میلیارد و ۶۶۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۲ هزار و ۷۵۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۱۶ هزار و ۷۶۳ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۳۹ هزار و ۲۳ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه شیمیایی با ۵۷ هزار و ۷۷ معامله به ارزش ۴ هزار و ۵۰ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۵۷ هزار و ۳۲۱ معامله به ارزش ۴ هزار و ۲ میلیارد ریال، گروه فراورده های نفتی با ۲۹ هزار و ۸۵۷ معامله به ارزش ۳ هزار و ۸۹۷ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۵۹ هزار و ۵۹۷ معامله به ارزش ۳ هزار و ۷۹۷ میلیارد ریال و گروه مواد دارویی با ۲۵ هزار و ۸۷۶ معامله به ارزش یک هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت سایر اشخاص بورس انرژی با ۱۵۲ واحد، شرکت تامین سرمایه تامین با ۱۰۶ واحد، شرکت آلومینیوم ایران با ۷۹ واحد، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با ۴۷ واحد و شرکت پتروشیمی فناوران با ۳۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت صنایع پتروشمی خلیج فارس با ۲ هزار و ۲۸۴ واحد، شرکت با یک هزار و ۹۴۳ واحد، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با یک هزار و ۲۰۹ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان با یک هزار و ۱۳۴ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با ۷۴۱ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =
test