یوسفی

بازار سرمایه به کمک ابزارهایی چون صندوق پروژه می‌تواند بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری‌ در حوزه مسکن باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره استفاده از توان شرکت‌های بورسی که سهامدار بیشتر آنها مردم هستند در ساخت یک میلیون دستگاه آپارتمان به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: اگر از توان بازار سرمایه به منظور جمع آوری سرمایه‌های خرد مردم و تأمین منابع مالی برای بخش تولید استفاده کنیم، گام موثری در بخش تأمین مسکن برداشته ایم.

مجتبی یوسفی افزود: تأمین مسکن یکی از موضوعات اصلی کشور است، اما متأسفانه به دلیل کوتاهی در برخی امور، قیمت‌ها در حوزه مسکن بسیار رشد کرده و ۷۰ درصد سهم سبد خانوار به حوزه مسکن اختصاص یافته است.

یوسفی در ادامه اظهار کرد: طرح ساخت یک میلیون واحد مسکونی از جمله طرح‌هایی است که می تواند در آینده مشکل تأمین مسکن مردم را برطرف کند اما نیاز به برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح دارد.

وی عنوان کرد: بهترین روش سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن که ریسک‌پذیری آن مشخص است، استفاده از صندوق پروژه‌ها است زیرا کمک می‌کند مردم منابع خود را به سمت این صندوق‌ها بیاورند تا با استفاده از آنها و مدیریت صحیحی که بر آن حاکم است، با نوسانات شدید مواجه نشوند.

به گفته یوسفی؛ ساخت یک میلیون مسکن در سال هدف قابل دسترسی است اما باید تدابیری اندیشیده شود که در این طرح از هر گونه اعمال قیمت‌گذاری دستوری جلوگیری شود تا در بخش صادرات زنجیره تأمین کالای ساخت این میزان مسکن آسیبی وارد نشود.

وی ادامه داد: در بحث تأمین مصالح ساختمانی تدابیر لازم برای تأمین آن از بورس کالا دیده شده است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: بازار سرمایه با نگاهی متفاوت می تواند بهترین گزینه برای این طرح و سرمایه‌گذاری‌ در حوزه مسکن باشد.

یوسفی خاطرنشان کرد: براساس این طرح، دولت موظف است سالی یک میلیون واحد مسکونی با هدف کنار زدن سوداگران از بازار مسکن و بازگرداندن تعادل بین عرضه و تقاضا در این حوزه، بسازد.

*خبرنگار: پروین خدادادی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test