بازار جهانی

قیمت نفت در آغاز معاملات روز دوشنبه افزایش یافت. قیمت نفت خام آمریکا به بالاترین حد در هفت سال گذشته رسید، زیرا عرضه جهانی در برابر تقاضای جهانی برای طلای سیاه کم بود و این در حالی است که اقتصاد کشورها از رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا بهبود یافتند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، در معاملات روز گذشته، قیمت هر بشکه نفت معاملات آتی نفت برنت ۲۶ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۸۵ دلار و ۷۹  سنت در هر بشکه رسید.

قیمت هر بشکه نفت آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۴۸ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش به ۸۴ دلار و ۲۴ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت برنت در معاملات روز، دوشنبه در ساعت ۸:۵۶ به وقت تهران، با افزایش ۰.۷۸ درصدی در هر بشکه، ۸۶ دلار و ۲۰ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۹۰ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۸۳ دلار و ۵۲ سنت معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، افزایش ۰.۱۳ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۷۹۸ دلار و ۷۰ سنت معامله شد.

قیمت طلا در آغاز معاملات امروز دوشنبه، در برابر اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا مبنی بر اینکه تورم ممکن است در سال آینده کاهش یابد، ثابت ماند.

نقره نیز با افزایش ۰.۳۵درصدی به ۲۴ دلار و ۵۳۵ سنت رسید.

مس با افزایش ۱.۲۰درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۵۵۲ دلار قیمت خورد.

*ترجمه و تنظیم: محبوبه حاجی‌زاده

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test