نخعی

عرضه نفت خام و برخی محصولات پتروشیمی در بورس انرژی در اولویت برنامه‌های مجلس قرار گرفته و کمیسیون انرژی تاکید خاصی بر تقویت این بورس دارد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره عرضه منظم و مستمر نفت خام، نفت کوره و میعانات گازی در بورس انرژی به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: در صورت باور به شفافیت و اتخاذ سیاست‌ها و تدابیر مناسب به منظور استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه، عرضه نفت خام و فراورده‌های نفتی در بورس انرژی امکان‌پذیر خواهد بود.

مصطفی نخعی افزود: عرضه بخش زیادی از نفت خام و فرآورده‌های نفتی ضمن کشف قیمت شفاف، منابع درآمدی بیشتری را نصیب کشور کرده و ظرفیت‌های بالقوه بخش خصوصی را فعال‌تر می کند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت:در حال حاضر بحث مربوط به عرضه نفت خام و برخی محصولات پتروشیمی در بورس انرژی در اولویت کارها قرار گرفته و کمیسیون انرژی هم به آن تاکید ویژه دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: ما به دنبال تقویت بورس انرژی هستیم به این صورت که بیشتر ظرفیت حوزه انرژی در بخش های مختلف (بالادستی و پایین دستی) و بخش عمده ای از محصولات پتروشیمی‌ با پایه انرژی در بورس انرژی عرضه شود.

نخعی عنوان کرد: بنابراین، این موضوع به شفاف سازی بیشتر و رقابتی شدن قیمت‌ها و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در دوران تحریم کمک خواهد کرد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد:  امیدوارم تلاش برای رونق و توسعه روزافزون بازار انرژی کشور که منطبق با سیاست‌های کلان اقتصادی حاکم بر کشور است، بتواند در بلندمدت علاوه بر تقویت توانمندی های بخش خصوصی به ارتقاء شفافیت و رقابت در بازار انرژی ایران، منجر شود.

*خبرنگار: پروین خدادادی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =
test