دلخوش

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بروزرسانی قوانین با هدف بهبود اوضاع نظام پولی و بانکی کشور تاکید دارند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با بیان اینکه مجلس به اصلاح نظام بانکی اعتقاد کامل دارد به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: بعد از گذشت چندین سال از تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا در سال ۱۳۶۲ و همچنین وقوع تغییرات چشمگیر در حوزه بانکداری، اصلاح قوانین نظام بانکی و کارآمد کردن ساختار و نحوه فعالیت بانک مرکزی بسیار ضروری است.

سیدکاظم دلخوش اباتری افزود: سامان‌دهی نظام بانکی باید از سوی دولت انجام شود زیرا دولت از نظر تخصصی آشناتر به مسائل پولی و بانکی است و کارشناسان آن در دستگاه‌های مختلف حضور داشته و نسبت به اشکالات موجود آشناتر هستند.

دلخوش در ادامه با اشاره به موضوع استقلال بانک مرکزی گفت: تا بانک مرکزی استقلال نیابد، ثبات نیز در این نهاد میسر نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه لازمه شروع اصلاحات نظام بانکی کشور ایجاد تحول اساسی در بانک مرکزی است، افزود: در صورت تحقق این موضوع، مشکلات نقدینگی برطرف شده و ثبات به نظام پولی و بانکی کشور بر می گردد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: نقش اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، بخش خصوصی و شورای فقهی هم باید در سیستم بانکداری بانک مرکزی تقویت شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اشکال و ایرادها بسیار است که امیدواریم در آینده شاهد برطرف شدن آنها باشیم.

دلخوش در پایان گفتگو افزود: با حذف سود مرکب، ارزش سهام بانکی‌ها در بازار سرمایه افزایش می‌یابد.

*خبرنگار: پروین خدادادی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test