رتبه بندی اعتباری

رتبه اعتباری بلندمدت + A با دورنمای باثبات و رتبه اعتباری کوتاه‌مدت A۱ با درجه سرمایه‌گذاری به گروه توسعه مالی مهر آیندگان تخصیص یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، شرکت رتبه‌بندی اعتباری «پایا» بر اساس بررسی داده‌های کمی شامل صورت‌های مالی و نسبت‌های مالی مستخرج از آن و ویژگی‌های کیفی شامل ارزیابی‌های مربوط به فعالیت‌های شرکت، حاکمیت شرکتی، محیط عملیاتی، تأمین مالی و سوابق آن و نیز تحلیل فضای کلان اقتصادی، کسب‌وکار و صنعت مربوطه، رتبه اعتباری سرمایه گذاری با ثبات  را به «ومهان» اختصاص  داد.  

این گزارش می افزاید: اگرچه کمیته رتبه‌بندی اعتباری شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا در چهاردهم تیرماه ۱۳۹۹ رتبه اعتباری بلندمدت A+ را به شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (سهامی عام) تخصیص داده بود، اما بر اساس بازنگری صورت گرفته، رتبه بلندمدت A+ مجدد مورد تأیید کمیته رتبه‌بندی قرار گرفت.

البته بر اساس واژه‌نامه تعاریف شرکت رتبه‌بندی اعتباری «پایا»، در این طبقه از رتبه اعتباری بلندمدت، ظرفیت ایفای تعهدات مالی در سطح بالاست. همچنین دورنمای رتبه اعتباری «پایا» اظهارنظر در مورد مسیر احتمالی رتبه اعتباری در میان‌مدت است؛ در مجموع دورنمای باثبات بدین معنی است که احتمالاً رتبه اعتباری در آینده قابل پیش‌بینی تغییر نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش، تمامی تحلیل‌های کمی بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌شده و یادداشت‌های همراه آن برای سال‌های مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و سایر اطلاعات ارائه‌ شده توسط شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (سهامی عام) انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test