شاخص، بازار، صعود، افزایش

قیمت نفت در آغاز معاملات امروز، دوشنبه، پس از افزایش قیمت رسمی فروش نفت آرامکو، تولیدکننده نفت دولتی عربستان سعودی، افزایش یافت. این موضوع نشان می‌دهد که تقاضا در زمان کاهش عرضه نفت، همچنان قوی است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، نفت خام برنت پس از کاهش نزدیک به ۲ درصدی در هفته گذشته، در روز جمعه، ۹۰ سنت معادل ۱.۱ درصد افزایش یافت و به ۸۳ دلار و ۶۴سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۸۷ سنت معادل ۱.۱ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۱۴ سنت رسید که تا روز جمعه تقریبا ۳ درصد کاهش داشت.

قیمت نفت برنت در معاملات روز، دوشنبه در ساعت ۸:۳۵ به وقت تهران، با افزایش ۱.۰۶ درصدی در هر بشکه، ۸۳ دلار و ۶۲ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۱.۱۹ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۸۲ دلار و ۲۴ سنت معامله شد.

اوره فوب خلیج فارس نیز (FOB) نیز افزایش ۰.۲۸ درصدی را تجربه کرد و با افزایش ۲.۲۵ دلاری، به قیمت ۸۹۰ دلار معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، افزایش ۰.۲۸ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۲۱ دلار و ۸۰ سنت معامله شد.

قیمت طلا روز جمعه بیش از یک درصد افزایش یافت و به بالاترین حد در دو ماه اخیر رسید. این در حالی است تعیین  نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی امریکا در این هفته، باعث افزایش تقاضا برای فلز امن شد.

نقره نیز با افزایش ۰.۸۶ درصدی به ۲۴ دلار و ۳۶۵ سنت رسید.

مس با افزایش ۰.۳۷درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۳۵۹ دلار قیمت خورد.

*ترجمه و تنظیم: محبوبه حاجی‌زاده

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =
test