بازار، بازارگردان، شاخص، معامله

در جریان معاملات امروز (یکشنبه، سی‌ام آبان ماه)، شاخص کل بورس تهران با افزایش ۳ هزار و ۴۸۰ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۱۹۸ واحد کاهش، به رقم ۳۸۳ هزار و ۳۲۸ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات دومین روز معاملاتی هفته، بیش از ۵ میلیارد و ۷۶۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۰ هزار و ۱۳۳ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول افزایش ۲ هزار و ۷۶۴ واحدی و شاخص بازار دوم، افزایش ۶ هزار و ۳۴۰ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه خودرو با ۴۵ هزار و ۴۳۳ معامله به ارزش ۳ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال، گروه اداره بازارهای مالی با ۳۸ هزار و ۹۰۵ معامله به ارزش ۳ هزار و ۵۲۳ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۴۹ هزار و ۳۷۲ معامله به ارزش ۳ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۴۰ هزار و ۱۲۴ معامله به ارزش ۲ هزار و ۷۳۲ میلیارد ریال و گروه چند رشته‌ای صنایع با ۲۱ هزار و ۸۲۸ معامله به ارزش یک هزار و ۶۸۹ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۳۷۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با یک هزار و ۱۴۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با ۸۷۶ واحد، شرکت پتروشیمی فناوران با ۵۲۷ واحد و شرکت ملی صنایع مس ایران با ۳۹۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۲۴۶ واحد، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۲۴۰ واحد، شرکت بورس اوراق بهادار با ۲۳۱ واحد، گروه دارویی برکت با ۲۱۹ واحد و شرکت پتروشیمی پردیس با ۱۹۵ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test