فیروزی

با فراهم کردن زمینه صادرات، بخش بلااستفاده مانده قطعه سازان را می‌توان فعال کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت فعال شدن ظرفیت قطعه‌سازان، به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: در حال حاضر برخی قطعه‌سازان به ویژه مجموعه‌های فعال در حوزه موتورسازی، به سایر کشورها صادرات دارند.

حجت‌اله فیروزی درباره ظرفیت ایران برای تولید و صادرات قطعه خودرو به سایر کشورها، گفت: با وجود اینکه در کشور ما ظرفیت قطعه‌سازی بسیار است، اما بخشی از آن بلااستفاده مانده که می‌توان با فراهم کردن زمینه صادرات، آن‌ها را فعال کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر کیفیت پایین قطعات ایرانی برای صادرات، توضیح داد: در ۴ سال گذشته حدود ۱۴۰ میلیون دلار قطعه ایرانی به سایر کشورها صادر شده است. بنابراین، بازار صادرات وجود دارد و در صورت فعال شدن واحدهای تولیدی، بازارهای جدیدی به دست می‌آید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: هرچند در مصوبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس علاوه بر واردات خودرو به ازای صادارت قطعه و خودرو، راهکار دیگری نیز برای تامین ارز مورد نیاز واردات خودرو در نظر گرفته شده بود اما مصوبه کنونی را نیز می‌توان برای واردات خودرو به فال نیک گرفت.

*خبرنگار: پروین خدادادی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test