تالار

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۷۰۰۸ واحدی به یک میلیون و ۳۴۰ هزار و ۱۲۰ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات پنجمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه دهم آذرماه ۱۴۰۰)، شاهد تداوم روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۴۲۱۷ واحدی معادل ۱.۲۵ درصد به رقم ۳۳۲  هزار و ۳۱۱ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۹۳۱ واحدی، عدد ۳۶۷ هزار و ۵۶۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۱۰۴ واحدی به رقم ۲۳۱ هزار و ۳۶۳ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۰۷۴۶ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۰۷ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۱۳۲۳ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۱ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۷۸۴۹ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۶۰۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، شپدیس، کگل، شستا، تاپیکو و وغدیر با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شنفت، وتجارت و وپخش، بیش‌ترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۲۹۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۸۰ هزار و ۷۸۴ نوبت معامله و به ارزش ۳۰ هزار و ۵۸۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد دیران (ایران‌دارو) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای شفا، غبهنوش، شنفت و فرآور بود. همچنین نماد معاملاتی ولیز (لیزینگ‌ایران‌) با ۸.۳۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای لپارس، کسرام، ساربیل و کساوه قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =
test