کتاب

دارا بودن یک نظام مالی فعال، کارا، منضبط، قانون‌مند و موثر از مهم‌ترین بسترهای زیربنایی و مورد نیاز توسعه و خلق ارزش‌های اقتصادی در کشورها تلقی می شود. نظام مالی به عنوان واسطه و سکویی، وظیفه جذب و هدایت منابع مالی مازاد در یک اقتصاد را به سمت حوزه های منابع مالی با بالاترین توان ایجاد ارزش افزوده به عهده دارد.

پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، کتاب «مهندسی مالی اسلامی راه‌حل‌های کاربردی» نوشته شاهین شایان آرانی توسط انتشارات چالش در ۲۷۸ صفحه منتشر شده است. در این کتاب با نگرشی متفاوت، ابتدا نظام مالی موجود و اسلامی تعریف و تشریح گردیده و سپس به اصول و مبانی مهندسی مالی و سپس مهندسی مالی اسلامی پرداخته شود. گرایش به دیدگاه سیستمی در این کتاب پررنگ است و سعی شده تا در هر قسمت اصول و مبانی لازم برای حل مسائل در متن و انتهای هر بخش، بیان و به ارائه راه‌حل های پیشنهادی پرداخته شود. توضیحات و یا ماخذ لازم در ضمایم مختلف، پانویس صفحات و یا در متن یعضی از مسائل ارائه شده است.
این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.
این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه‌گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.
ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.
علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.
آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.


ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
test