احمدنژاد

باید تدابیری در نظر گرفته شود تا سرمایه‌گذاران سرمایه‌های خود را به سمت تولید سوق دهند و بازار سرمایه حامی سرمایه‌ها و هدایت آنان به سمت تولید باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی کمیسیون اقتصادی، اولویت بندی مسائل کلی اقتصاد کشور است، به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: در صورتی که به دنبال حرکت در مسیر توسعه اقتصادی حرکت می‌کنیم، باید از روش‌های مختلف برای جذب ارز به کشور استفاده کرد و از ایده‌های جدید برای رشد و توسعه اقتصاد حمایت کنیم تا بزرگترین تحول در حوزه اقتصادی ایجاد شود.

سیدلفته احمدنژاد با اشاره به اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال ارائه بهترین راهکارها برای ایجاد تغییر و تحول بخش های مختلف اقتصادی است، افزود: هر اقدامی که به ارزآوری در کشور کمک کند و به تولید بیشتر و توسعه صنایع کمک کند به طور قطع مورد حمایت مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

وی ادامه داد: ما همیشه و در همه حال مدافع مردم و بهبود معیشت آنان هستیم بنابراین، باید تدابیری در نظر گرفته شود تا سرمایه‌گذاران سرمایه‌های خود را به سمت تولید سوق دهند و بازار سرمایه به عنوان حامی سرمایه‌ها، هدایت سرمایه‌ها به سمت تولید را بر عهده داشته باشد.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس در ادامه به معضلات قیمت‌گذاری دستوری بر روی کالاهای مختلف اشاره کرد و گفت: قیمت‌گذاری دستوری باعث از بین رفتن شفافیت لازم از بازار کالا و افزایش رانت در بازارهای مختلف خواهد شد، در نهایت با اجرای قیمت‌گذاری دستوری نه تنها هیچ حمایتی از مردم یا مصرف کننده صورت نمی‌گیرد بلکه هزینه بیشتری به آنها برای خرید تحمیل خواهد شد.

وی اظهار کرد: این موضوع به تدریج باعث کاهش میزان تولید کالا، کاهش عرضه نسبت به تقاضا در بلندمدت و نیز شوک قیمتی می‌شود که در این میان خریدار یا مصرف کننده متحمل ضرر و زیان‌های ایجاد شده خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test