تالار

در جریان معاملات امروز (چهارشنبه، هشتم دی ماه)، شاخص کل بورس تهران با کاهش ۲ هزار و ۵۵۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۹۷ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۷۳۹ واحد افزایش، به رقم ۳۶۸ هزار و ۹۹ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات آخرین روز معاملاتی هفته، بیش از ۶ میلیارد و ۱۲۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۱ هزار و ۷۰۶ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش یک هزار و ۸۸۷ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۵ هزار و ۸۷ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه خودرو با ۶۴ هزار و ۳۸۰ معامله به ارزش ۴ هزار و ۲۷۷ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۴۰ هزار و ۱۹۰ معامله به ارزش ۳ هزار و ۲۰۹ میلیارد ریال، گروه چند رشته‌ای صنایع با ۴۷ هزار و ۵۱۳ معامله به ارزش ۳ هزار و ۲۱ میلیارد ریال، گروه بانک‌ها با ۲۶ هزار و ۲۸۳ معامله به ارزش ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و گروه شیمیایی با ۲۹ هزار و ۲۲۲ معامله به ارزش یک هزار و ۶۱۳ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

بانک ملت با ۶۴۵ واحد، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با ۴۸۴ واحد، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۳۰۶ واحد، بانک صادرات ایران با ۲۵۴ واحد و شرکت صنعتی و معدنی چادرملو با ۲۳۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۲۳ واحد، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۹۳۰ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۴۹۹ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با ۴۶۷ واحد و شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۴۰۲ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
test