بنابی

اگر خواهان پیشرفت مورد انتظار در کشور به ویژه در بخش تولید و از بین رفتن سوداگری هستیم، باید موضوع مالیات بر عایدی جدی‌تر از گذشته پیگیری شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای کامل مالیات بر عایدی سرمایه بهترین کار برای حل مشکلات اقتصادی کشور است، به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: هدف اصلی از اجرایی شدن این طرح، مقابله با سوداگری در بخش‌های مختلف اقتصادی است تا منابع مالی که در سوداگری می‌چرخد به طرف تولید بیاید .

حجت الاسلام محمد باقری بنابی افزود: اگر خواهان پیشرفت مورد انتظار در کشور به ویژه در بخش تولید هستیم، باید موضوع مالیات بر عایدی جدی‌تر از گذشته پیگیری شود.

وی با بیان اینکه هدف ما این است پس از تصویب این قانون در مجلس با ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز، این قانون کامل اجرایی شود، گفت: زمانی این قانون به حد بلوغ می‌رسد که ما بتوانیم با ایجاد زیرساخت‌ها، دریافت مالیات بر درآمد و مالیات بر عایدی سرمایه را از فعالان اقتصادی آغاز کنیم.

نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس گفت: در صورتی که دریافت این مالیات در تمام پایه‌های اقتصادی در کشور برقرار شود از سوداگری در اقتصاد کشور جلوگیری خواهد شد و هرچه در بازار از سوداگری جلوگیری شود در مجموع سوداگری در اقتصاد ملی کمتر خواهد شد.

باقری بنابی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه آنطور که باید طی سال‌های گذشته از شرکت ها و افراد مالیات گرفته نشده است و این امر اقتصاد کشور را با چالش‌های زیادی مواجه کرده است اما خوشبختانه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ به موضوع مالیات بسیار اشاره شده است در مجموع مجلس موافق دریافت این مالیات است و دریافت این مالیات می تواند علاوه بر تامین مالی دولت در ساماندهی اقتصادی نیز موثر واقع باشد.

این عضو کمیسیون اقتصادی بیان کرد: مالیات می‌تواند از اقدامات هیجانی در بازار جلوگیری کند و اجرای این طرح علاوه بر افزایش درآمدهای دولت میزان سرمایه‌گذاری را در کشور افزایش دهد.

نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس درباره لایحه بودجه ۱۴۰۱ عنوان کرد: کشور در شرایط خاص قرار دارد و باید کمک کرد که با اصلاح برخی رویکردها، دولت روی پای خود بایستد تا شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد در سال‌های آتی باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test