کتاب

حقوق بازار سرمایه در ایران همچون جزیره ناشناخته‌ای است که اشخاص خارج از آن مانند قضات و وکلا فقط از دور دیدی کلی و مبهم از آن دارند و عجیب‌تر از آن است که حتی ساکنین این جزیره هم تصویر و شناخت روشنی از خود جزیره ندارند.

پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، کتاب «حقوق بورس و اوراق بهادار با تاکید بر قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران» نوشته فرهاد پیری توسط انتشارات جنگل در ۴۰۳ صفحه منتشر شده است؛ کتاب حاضر یکی از گرایش های مهم شاخه مالی است که در حقوق اروپایی معمولاً از آن به حقوق بازار سرمایه یاد می شود و در حقوق آمریکایی، حقوق اوراق بهادار خوانده می شود.

این کتاب حاوی تشریح قانون بازار اوراق بهادار مصوب ۱۳۸۴ به عنوان قانون مادر حاکم بر بازار سرمایه ایران است و تلاش دارد تا ضمن تفسیر به روز این قانون در پرتو مطالعه تطبیقی به ویژه در حوزه اتحادیه اروپا دعاوی این شاخه را در نظام قضایی ایران تحلیل کند. در ایران آموزش شاخه حقوق مالی به نحوی که بتواند پلی میان مباحث حقوق با مباحث مالی باشد کمتر مورد توجه بوده است حال آنکه نمی توان قوانین تخصصی مالی مانند قانون بازار اوراق بهادار را فقط بر اساس دانش حقوقی محض و بدون اتکا به مباحث دانش مالی تحلیل کرد.

این کتاب به تازگی به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.

آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =
test