طلا

بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده به اوج خود در شش هفته گذشته رسید و جذابیت شمش‌های غیر بازده را کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، تولید لیبی به دلیل تعمیر خط لوله ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می یابد؛ و انتظار می رود اوپک پلاس در جلسه امروز سیاست موجود را تایید کند و اوپک و متحدانش یا اوپک پلاس روز سه شنبه با افزایش تولید موافقت کنند.

قیمت نفت روز دوشنبه به زیر ۷۸ دلار در هر بشکه سقوط کرد، زیرا اوپک پلاس به نظر می‌رسد با افزایش بیشتر تولید نفت موافقت می‌کند و با وجود امید به بهبود بیشتر در سال ۲۰۲۲، نگرانی‌ها درباره تأثیر تقاضای افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا همچنان ادامه دارد.

نوع ویروس کرونای Omicron با لغو بیش از ۴ هزار پرواز در روز یکشنبه، رکورد تعداد موارد ابتلا را به ارمغان آورد و جشن‌های سال نو را در سراسر جهان کاهش داد.

قیمت نفت برنت در معاملات روز گذشته با ۴۲ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش به ۷۷ دلار و ۳۶ سنت در هر بشکه رسید که پیش از این تا ۷۹.۰۵ دلار نیز افزایش یافته بود.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۵۲ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش به ۷۴ دلار و ۶۹ سنت رسید.

قیمت نفت برنت در معاملات روز سه‌شنبه در ساعت ۸:۰۱ به وقت تهران، با افزایش ۰.۴۴ درصدی در هر بشکه، ۷۹ دلار و ۳۴ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۳۴ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۷۶ دلار و ۳۴ سنت معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، افزایش ۰.۱۶ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۰۲ دلار و ۸۰ سنت معامله شد.

قیمت طلا در روز دوشنبه بیش از یک درصد کاهش یافت، زیرا افزایش ریسک در سهام، شمش را تحت فشار قرار داد.

هر اونس طلا در روز گذشته تا ساعت ۱۳:۳۷ به وقت گرینویچ با ۱.۵ درصد کاهش به یک هزار و ۸۰۰ دلار و ۶۸ سنت رسید تا بزرگترین کاهش درصد یک روزه خود را در بیش از یک ماه گذشته تجربه کرد.

به گفته باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures، افزایش بازده، دلار قوی تر و احساسات ریسک بهبودیافته باعث تقویت سهام و فشار بر بازار طلا می شود.

نقره نیز با کاهش ۰.۰۴ درصدی، ۲۲ هزار و ۸۰ دلار معامله شد.

مس با کاهش ۰.۵۵ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۳۹۷ دلار قیمت خورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test