نفت

به گفته فیل فلین، تحلیلگر ارشد گروه پرایس فیوچرز، وضعیت عرضه جهانی نفت در برابر تقاضا بسیار محدود است و این موضوع سبب رونق قوی به بازار شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، قیمت‌های آتی نفت روز جمعه تحت تاثیر محدودیت‌های عرضه و نگرانی‌ها از حمله روسیه به اوکراین، افزایش یافت و قیمت‌ها را به سمت چهارمین افزایش هفتگی خود سوق داد.

بهای معاملات آتی نفت برنت در آخرین روز معاملات با ۱.۵۹ دلار معادل ۱.۹ درصد افزایش، در بالاترین قیمت دو ماهه خود به ۸۶.۰۶ دلار در هر بشکه قرار گرفت و در هفته گذشته ۵.۴ درصد افزایش یافت.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۱.۷۰ دلار معادل ۲.۱ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۸۲ سنت در هر بشکه رسید که در هفته ۶.۳ درصد افزایش یافت.

هر دو برنت و آتی ایالات متحده برای اولین بار از اواخر اکتبر وارد قلمرو اشباع خرید شدند.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز دوشنبه در ساعت ۹:۰۵ به وقت تهران، با افزایش ۰.۱۷ درصدی در هر بشکه، ۸۶ دلار و ۵۱ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۴۳ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۸۴ دلار و ۱۸ سنت معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، افزایش ۰.۱۳ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۱۸ دلار و ۸۰ سنت معامله شد.

قیمت طلا در روز جمعه تحت تاثیر افزایش بازدهی خزانه داری آمریکا به دلیل چشم‌انداز افزایش نرخ بهره آمریکا و تقویت دلار کاهش یافت.

هر اونس طلا در معاملات روز جمعه با ۰.۳ درصد کاهش به یک هزار و ۸۱۶ دلار و ۲۲ سنت رسید.

این در حالی است که معیار بازدهی خزانه داری ۱۰ ساله ایالات متحده تثبیت شد و دلار ۰.۴ درصد در برابر رقبای خود افزایش یافت. افزایش قیمت دلار سبب گران‌تر شدن قیمت طلا برای خریداران خارج از کشور شد.

قیمت طلا پس از انتشار داده‌هایی که نشان می‌دهد خرده‌فروشی در ماه دسامبر ۱.۹ درصد کاهش یافته است، برای مدت کوتاهی افزایش یافت؛ زیرا آمریکایی‌ها با کمبود کالا به دلیل تنگناهای زنجیره تامین و انفجار عفونت‌های COVID-۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گفته فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures در شیکاگو، طلا به عنوان یک نگهدارنده در پرتفوی مردم عمل می کند تا زمانی که گرد و غبار از نظر وضعیت اقتصاد به کجا می رود.

نقره نیز با افزایش ۰.۴۲ درصدی، ۲۳ هزار و ۱۵ دلار معامله شد.

مس با افزایش ۰.۰۱ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۴۲۱ دلار قیمت خورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test