ایران خودرو

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت ایران خودرو (سهامی عام) به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران از دوم لغایت چهارم بهمن ۱۴۰۰ در نماد «صخود۰۴۱۱» عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک مرابحه شرکت ایران خودرو به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال جهت خرید مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید خودرو از طریق بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌ شود.

این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۱۸ درصد هستند که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می شود.

بانک تجارت ضامن این اوراق بوده و پذیره‌نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت تامین سرمایه تمدن است. شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات عامل فروش، شرکت واسط مالی آبان ناشر و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق هستند.

در این اوراق، شرکت واسط مالی آبان (ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز(قطعات خودرو) شرکت ایران خودرو (بانی) رابه طور نقدی خریداری خواهد کرد و سپس این مواد اولیه را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می‌شود که در سررسیدهای سه ماهه، اقساط مربوطه را از طریق شرکت ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت کند.

شرکت ایران خودرو پیش از این سه بار از طریق انتشار صکوک مرابحه و رهنی در بازار سرمایه در مجموع بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال اقدام به تامین مالی کرده است که یک مورد آن از نوع رهنی سررسید شده و دو مورد دیگر از نوع مرابحه در حال معامله هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس / فرابورس

test