بازارگردانی، معامله، تحلیل

در جریان معاملات امروز (یکشنبه، سوم بهمن ماه)، شاخص کل بورس تهران با کاهش ۲۵ هزار و ۲۵۴ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۵۶ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۵ هزار و ۹۴۴ واحد کاهش، به رقم ۳۲۸ هزار و ۲۴۴ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات دومین روز معاملاتی هفته، بیش از ۵ میلیارد و ۷۴۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۳ هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۲۰ هزار و ۷۴۳ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۴۳ هزار و ۵۸۶ واحدی را تجربه کردند.

در جریان معاملات امروز، حقوقی‌ها حدود ۷۹۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۳درصد یعنی هزار و ۲۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۷درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «استخراج کانه‌های فلزی» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» و «قند و شکر» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

نمادهای «نوری» و «شبندر» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «واتی» معطوف بود.

همچنین در جریان معاملات امروز، گروه فراورده‌های نفتی با ۴۰ هزار و ۲۹۹ معامله به ارزش ۳ هزار و ۸۰۱ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۲۸ هزار و ۱۷ معامله به ارزش ۳ هزار و ۲۶۷ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۲۹ هزار و ۴۳۸ معامله به ارزش ۲ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۳۷ هزار و ۱۲۴ معامله به ارزش ۲ هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال و گروه کانه‌های فلزی با ۹ هزار و ۳۵ معامله به ارزش ۹۵۱ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت پالایش نفت تهران با ۲۶۰ واحد، شرکت توسعه معادن و فلزات با ۲۴۹ واحد، گروه صنعتی پاکشو با ۱۱۹ واحد، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با ۵۹ واحد و شرکت مس شهید باهنر با ۳۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۹۵۵ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با یک هزار و ۸۷۸ واحد، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با یک هزار و ۶۳۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با یک هزار و ۱۴۸ واحد و شرکت پتروشیمی نوری با یک هزار و ۵۲ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس / فرابورس

test