معامله، بازار سرمایه

در جریان معاملات سومین روز هفته، بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد؛ در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «اطلاعات و ارتباطات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در جریان معاملات امروز (دوشنبه، چهارم بهمن ماه)، شاخص کل بورس تهران با کاهش ۲۱ هزار و ۸۲۴ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۳۴ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۴ هزار و ۲۷۳ واحد کاهش، به رقم ۳۲۳ هزار و ۹۷۳ واحد را به ثبت رساند.

برپایه معاملات سومین روز معاملاتی هفته، بیش از ۵ میلیارد و ۴۱۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۰ هزار و ۹۶۱ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۱۸ هزار و ۶۷۰ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۳۵ هزار و ۶۴۱ واحدی را تجربه کردند.

در جریان معاملات امروز، در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۴۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۲۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۳درصد یعنی ۷۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۹درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «اطلاعات و ارتباطات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

نمادهای «فملی»، «تاپیکو» و «نوری» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «خودرو» و «قرن» معطوف بود.

همچنین در جریان معاملات امروز، گروه شیمیایی با ۲۹ هزار و ۵۴۷ معامله به ارزش ۲ هزار و ۴۷۴ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۳۸ هزار و ۹۱۲ معامله به ارزش ۲ هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۲۷ هزار و ۱۴۲ معامله به ارزش یک هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال، گروه فراورده‌های نفتی با ۲۳ هزار و ۴۶۶ معامله به ارزش یک هزار و ۶۴۷ میلیارد ریال و گروه اداره بازارهای مالی با ۱۶ هزار و ۸۱۷ معامله به ارزش ۹۹۴ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت ایران خودرو با ۲۳۴ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۲۰۰ واحد، شرکت سایپا با ۵۸ واحد، شرکت پدیده شیمی قرن با ۵۵ واحد و شرکت صنعت غذایی کوروش با ۳۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۲ هزار و ۳۰۱ واحد، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲ هزار و ۸۲ واحد، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با یک هزار و ۵۸۲ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با یک هزار و ۱۴۱ واحد و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با یک هزار و ۴۳ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس / فرابورس

test