کد خبر 76232
۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
عبداللهی

طرح صندوق دارایی‌های دیجیتال پس از مطرح شدن در سند باکس وزارت اقتصاد به سند باکس بازار سرمایه فرستاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک با بیان اینکه اتفاقات خوبی در بازار سرمایه ایران در بحث رمز ارزها در حال رخ دادن است به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: قرار شد در بازار سرمایه، صندوق دارایی‌های دیجیتال داشته باشیم که طرح آن پس از مطرح شدن در سند باکس وزارت اقتصاد به سند باکس بازار سرمایه فرستاده شود.

علی عبدالهی در این باره افزود: راه‌اندازی این موارد نیازمند یک سری مطالعات، بحث‌های فقهی، حقوقی، قانونی و مقرراتی و تنظیم‌گری است.

وی عنوان کرد: هنوز در کشورهای دیگر هم در مورد رمز ارزها بحث بر سر مجاز یا غیرمجاز بودن، استخراج، پول‌شویی و سایر موارد وجود دارد که نمود خاصی در دنیا هم نداشته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر رمز ارزها با سازوکاری درست به بازار سرمایه گره زده شوند اتفاقات خوبی خواهد افتاد، تصریح کرد: رمزارزها در بازار پول جایگاه خود را به خوبی می تواند ایفا کند اما گره زدن آن به بازار سرمایه ممکن است با مشکل مواجه شود بنابراین، باید سراغ یک سطح بالاتر حرکت کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک؛ صندوق دارایی‌های دیجیتال از جمله مواردی است که می‌تواند ما را در این مسیر بسیار کمک کند.

وی با تاکید بر اینکه باید سراغ فناورهای توزیع شده و یا بلاک‌چین‌ها (نوعی فناوری که با یک رمزنگاری امن و مطمئن تراکنش‌های افراد را تضمین می‌کند) حرکت کنیم، افزود: بررسی کاربرد و اثر موارد ذکر شده در بازارهای مالی یک ضرورت بوده و نیازمند مطالعه و نحوه تنظیم‌گری جدید است.

عبداللهی با بیان اینکه باید نگاه اکوسیستمی به این موضوع داشته باشیم، گفت: باید بورسی داشته باشیم که مبتنی بر فناوری‌های توزیع شده و بلاک چین‌ها باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test