طلا و نفت

قیمت نفت در پی نگرانی در بازار به دنبال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ۲ درصد سقوط کرد. این در حالی است که تنش های اوکراین به جذابیت قیمت طلا به عنوان یک پناهگاه امن افزوده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و نگرانی سرمایه‌گذاران از احتمال افزایش سریع‌تر از حد انتظار نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا کاهش یافت.

در معاملات روز گذشته، نفت خام برنت ۱.۶۲ دلار معادل ۱.۸ درصد کاهش یافت و به ۸۶ دلار و ۲۷ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با ۲.۱۵ درصد معادل ۱.۸۳ دلار کاهش به ۸۳ دلار و ۳۱ سنت در هر بشکه رسید.

این در حالی است که قیمت دلار روز دوشنبه در برابر سبدی از ارزها به بالاترین حد خود در دو هفته اخیر رسید. تنش میان روسیه و غرب بر سر اوکراین و احتمال اتخاذ موضع تندروانه‌تر فدرال رزرو در این هفته، به افزایش ارزش دلار انجامیده است.

تنش‌ها در اوکراین ماه‌ها پس از جمع آوری نیروهای روسیه در نزدیکی مرزهای خود افزایش یافته است و نگرانی‌ها از اختلال در عرضه در اروپای شرقی را تشدید می‌کند.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز سه‌شنبه در ساعت ۸:۰۸ به وقت تهران، با افزایش ۰.۶۸ درصدی در هر بشکه، ۸۶ دلار و ۸۷ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۵۶ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۸۳ دلار و ۷۸ سنت معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، افزایش ۰.۰۶درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۴۲ دلار و ۸۰ سنت معامله شد.

قیمت طلا در معاملات دیروز، دوشنبه، به دلیل تنش‌های ژئوپلیتیکی بر سر اوکراین افزایش یافت و این در حالی است که سرمایه‌گذاران برای تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره آماده شده‌اند.

در معاملات روز گذشته، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش به یک هزار و ۸۴۰ دلار و ۱۶ سنت رسید.

به گفته اد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در کارگزاری OANDA، داستان اوکراین برای طلا مثبت است و سیاست فدرال رزرو در نهایت به اندکی محافظه‌کارانه‌تر تبدیل می‌شود، زیرا فدرال رزرو هنوز معتقد است که بسیاری از این موارد گذرا هستند.

همچنین، به نظر می رسید طلا تا حدودی فشار ناشی از جریان ورودی به دلار امن رقیب را از بین می‌برد.

نقره نیز با افزایش ۰.۳۲ درصدی، ۲۳ هزار و ۸۷ دلار معامله شد.

مس با افزایش ۰.۴۰ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۴۳ دلار قیمت خورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test