کتاب

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت، صنعت معامله‌گری رشد فزآینده‌ای یافته، به طوری که بسیاری از افراد به امید کسب درآمد و ثروتمند شدن به معامله‌گری روی آوردند. در این میان، افرادی هستند که شرکت‌هایی تاسیس می‌کنند و معامله‌گران را گرد خود می‌آورند تا برایشان معامله‌گری کنند.

پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، کتاب «یک معامله خوب: نگاهی به درون دنیای فوق العاده رقابتی معامله‌گری اختصاصی» نوشته مایک بلافیور ترجمه رضا رنجبر توسط موسسه کتاب مهربان نشر در ۳۶۸ صفحه منتشر شده است. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های معامله‌گری اختصاصی فعالیت‌های خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند و از سراسر دنیا معامله گران را به مجموعه خود اضافه می کنند.

«مایک بلافیور» فارغ التحصیل دانشکده حقوق از دانشگاه کنتیکت و موسس شرکت معامله گری «اس ام بی کپیتال» است. او در این کتاب نگاهی به دنیای درون شرکت‌های معامله‌گری می‌اندازد و داستان ها و مثال هایی از برخی معامله‌گران و نحوه به دست آوردن و از دست دادن ثروت‌های باورنکردنی را بیان می‌کند.

با خواندن این کتاب یاد می‌گیریم معامله‌گری موفق مستلزم تلاش زیاد، انعطاف‌پذیری، سازگاری، نظم، درون‌نگری مداوم و شجاعت برای به چالش کشیدن خود است. یاد می گیریم به جای کپی کردن استراتژی های معامله‌گران فوق ستاره، بر سیستم معاملاتی خود متمرکز شوید و استراتژی های خود را توسعه دهیم.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایتhttp://http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.

آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test