تیتر سه سرویس

 • کتاب «مهندسی مالی اسلامی راه‌حل‌های کاربردی» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «مهندسی مالی اسلامی راه‌حل‌های کاربردی» به کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذاریدارا بودن یک نظام مالی فعال، کارا، منضبط، قانون‌مند و موثر از مهم‌ترین بسترهای زیربنایی و مورد نیاز توسعه و خلق ارزش‌های اقتصادی در کشورها تلقی می شود. نظام مالی به عنوان واسطه و سکویی، وظیفه جذب و هدایت منابع مالی مازاد در یک اقتصاد را به سمت حوزه های منابع مالی با بالاترین توان ایجاد ارزش افزوده به عهده دارد.

 • کتاب ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺻﻨﺪوق‌ﻫﺎی ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ‌ﮔﺬاری ﻧﯿﮑﻮﮐﺎری در اﯾﺮان و ﺟﻬﺎن

  کتاب ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺻﻨﺪوق‌ﻫﺎی ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ‌ﮔﺬاری ﻧﯿﮑﻮﮐﺎری در اﯾﺮان…

  فرهنگ سرمایه گذاریصندوق‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیکوکاری در کتابی با عنوان «ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺻﻨﺪوق‌ﻫﺎی ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ‌ﮔﺬاری ﻧﯿﮑﻮﮐﺎری در اﯾﺮان و ﺟﻬﺎن» تألیف محمد مهدی مومن زاده و امین آذریان معرفی شده‌اند.

 • کتاب «آموزش کاربردی نحوه ورود به بازار سرمایه ایران» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «آموزش کاربردی نحوه ورود به بازار سرمایه ایران»…

  فرهنگ سرمایه گذاریسرمایه‌گذاری ریسک‌های زیادی دارد و ضروری است برای فعالیت در بازار سرمایه به مسائل بسیاری توجه کنید. توجه کنید، چه یک معامله‌گر تازه وارد باشید و چه یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای که مدت‌های طولانی نظاره‌گر بازار بوده، باز هم به راحتی می‌توانید تحت تاثیر اخبار، هیجان و رقابت‌های بازار قرار بگیرید.

 • کتاب «معاملات سودآور با الگوهای جدید بیل ویلیامز» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «معاملات سودآور با الگوهای جدید بیل ویلیامز» به…

  فرهنگ سرمایه گذاریامروزه دانش و سواد اقتصادی برای همه افراد جامعه بسیار مهم است. شما می‌توانید یک سرمایه‌گذار در بازارهای مالی یا یک مدیر یا یک تاجر یا یک مغازه‌دار یا حتی یک خانه‌دار باشید؛ سواد اقتصادی به شما کمک می‌کند که تحلیل درستی از روند معاملات داشته باشید و بتوانید به درستی تصمیم‌گیری کنید. نیاز به دانش اقتصادی و انجام معاملات با تحلیل‌های علمی و درست بر هیج کس پوشیده نیست.

 • کتاب «بازار دارایی‌ها در دهه ۹۰ شمسی» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «بازار دارایی‌ها در دهه ۹۰ شمسی» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاریبازار دارایی‌ها در ایران دهه ۹۰ شمسی پرتلاطم بوده است؛غیر از تحریم، قیمت نفت و کرونا که متغیرهای تاثیرگذار بر این بازار بوده‌اند، حضور گسترده مردم در این بازار هم تغییرات اساسی در ساختار آن به وجود آورده است.

 • «نکات کاربردی در تحلیل تکنیکال پیشرفته» را در کتابخانه سازمان بورس بخوانید

  «نکات کاربردی در تحلیل تکنیکال پیشرفته» را در کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذارییکی از مهم‌ترین شاخه‌های تحلیل تکنیکال، شناسایی روند غالب بازار و تشخیص اتمام روند جاری و هم سو کردن فکر و ذهن و احساس تحلیلگر با تغییرات روند بازار است. براین اساس، ضروری است معامله‌گران در تحلیل‌های خود دو بعد از تحلیل تکنیکال را هم زمان با یکدیگر در نظر بگیرند؛ این دو بعد در بیشتر موارد تحلیلگر را به انجام معاملات خرید و فروش ترغیب می کنند.

 • «جادوی اعداد» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  از دل یک سفر؛

  «جادوی اعداد» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریسفری پرجنب و جوش به هنگ کنگ که یکی از مهم‌ترین مراکز قدرتمند مالی جهان است و حضور در یک کارگاه آموزشی در این کشور، زمینه نگارش کتاب «جادوی اعداد» می‌شود.

 • «امواج الیوت به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس رسید

  «امواج الیوت به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاری«امواج الیوت» نظریه‌ای از حرکات قیمتی است که طبق آن قیمت هر سهم در بازار آزاد به شکل پیشروی‌ها و اصلاح‌های موجی شکل از پیش تعیین شده، حرکت می‌کند. این نظریه بالاتر از هر چیز فلسفه‌ای از احساس انسانی و رفتار دسته جمعی است که آن را به یک نظریه روانشناختی تبدیل می‌کند.

 • کتاب «بورس به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «بورس به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریبرای فعالیت در بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه به فراگیری مفاهیم پایه در این بازار نیازمندیم؛ چرا که یادگیری مفاهیم پایه سبب می‌شود سرمایه‌گذاران با وسعت دید بهتری به بازار بنگرند و عملاً بخشی از ریسک ناشی از نبود اطلاعات و دانش را به این شکل کاهش دهند؛ بنابراین فراگیری مفاهیم مالی یک ضرورت محسوب شده و فرد باید در گام نخست آن را فرا گیرد.

 • مهمان جدید کتابخانه سازمان بورس

  مهمان جدید کتابخانه سازمان بورس

  فرهنگ سرمایه گذاریکتاب «داده‌کاوی عملی در بازارسرمایه ایران به کمک زبان برنامه‌نویسی پایتون» شامل مباحث مقدماتی تحلیل داده‌های مالی با رویکرد بازار سرمایه ایران و نتیجه تجربیات عملی نویسندگان آن در حوزه معاملات الگوریتمی است. 

 • «بورس با طعم تکنیکال» را در کتابخانه سازمان بورس بخوانید

  «بورس با طعم تکنیکال» را در کتابخانه سازمان بورس بخوانید

  فرهنگ سرمایه گذاریافراد حاضر در یک جامعه همواره به دنبال افزایش ثروت و بررسی فرصت‌هایی هستند که بتوانند دارایی خود را در برابر کاهش ارزش پول ایمن کرده و رفاه و آسایش اقتصادی خود را افزایش دهند.

 • «تکنیک‌های ورود به معامله» را در کتابخانه سازمان بورس بخوانید

  «تکنیک‌های ورود به معامله» را در کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذارییکی از بخش‌های مهم در برنامه معامله‌گری هر معامله‌گر، تعیین نقطه ورود است، زیرا هر سهم هر چقدر هم ارزشمند باشد، اگر شما در نقطه مناسب وارد آن نشوید با ضرر روبه رو خواهید شد. از سوی دیگر نقطه ورود به معامله بر سایر بخش‌های برنامه معامله‌گری، از جمله تعیین حد ریسک، تعیین حجم معامله و تعیین حد ضرر تاثیرگذار است.

 • نخستین دوره آموزشی ناشران بورس برگزار شد

  نخستین دوره آموزشی ناشران بورس برگزار شد

  فرهنگ سرمایه گذاریاولین دوره آموزشی ناشران بورس و اوراق بهادار تهران با مشارکت ۷۶۲ نفر از اعضای هیات مدیره و مدیران عامل ناشران بورسی و به میزان ۹۹۶۰ نفر ساعت برگزار شد.

 • کتاب «تحلیل تکنیکال  در بازار سرمایه» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «تحلیل تکنیکال  در بازار سرمایه» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاریدر تجزیه و تحلیل فنی (تکنیکال) درباره نمودارهای نشان‌دهنده قیمت در طول زمان تحقیق می‌شود و در تجزیه و تحلیل بنیادی نیروهای اقتصادی (عرضه و تقاضا) که باعث افزایش یا کاهش یافتن قیمت در بازار می‌شوند مورد توجه قرار می گیرند.

 • کتاب «تحلیل تکنیکال؛ روش‌های نوین کانال اندروز» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «تحلیل تکنیکال؛ روش‌های نوین کانال اندروز» به…

  فرهنگ سرمایه گذاریسال‌ها از اولین روزی که «آلن هال اندروز» خط میانی (چنگال اندروز) را به معامله‌گران معرفی کرد می‌گذرد؛ تاکنون سبک ها و روش‌های گوناگونی توسط شاگردان وی و دیگر محققان در این متد معاملاتی ایجاد شده است. کتاب حاضر به بررسی این روش‌ها پرداخته است.

 • کتاب «سرمایه‌گذاری برای همه» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «سرمایه‌گذاری برای همه» به کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاریبازار سهام همچون جام جهان نمایی، نشان می‌دهد فعالیت‌های اقتصادی کشور در کجا متمرکز شده است؛ بنابراین فهم صحیح بازار سهام می‌تواند به ایجاد ثروت کمک کند. 

 • کتاب «بازی معامله گری» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «بازی معامله گری» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریدرون همه ما احساساتی وجود دارند که گاهی غلیان کرده، بر زندگی مان اثر گذاشته و ما را به مکان یا زمان دیگری پرتاب می کنند.

test