تیتر سه سرویس

 • کتاب «مدرس میلیونر» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «مدرس میلیونر» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریثروتمندی یک اتفاق نیست، یک انتخاب خردمندانه است. هیچ راه میانبری برای ثروتمندی وجود ندارد. چون ثروتمندی مبتنی بر اصول و قواعد است؛ اما با سرمایه‌گذاری در بورس راه رسیدن به قله آمال و آرزوهای شما کوتاه‌تر می‌شود.

 • «کلید ورود به دنیای بزرگ بورس» در کتابخانه سازمان بورس

  «کلید ورود به دنیای بزرگ بورس» در کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذارینویسنده در پیشگفتار کتاب می نویسد: «از آنجا که بیشتر کتاب‌های بورس در حد متوسط یا تحصصی هستند لازم دیدم کتابی بنویسم که برای افرادی مناسب باشد که اطلاعی در مورد بورس ندارند تا آنها در صورت تمایل خویش بتوانند وارد عرصه ی بازار سرمایه شده و علاوه بر کسب درآمد در این بازار موجب شکوفایی اقتصاد و کمک به جامعه اقتصادی کشور شوند.»

 • کتاب «اوراق بهادار با درآمد ثابت در بازارسرمایه ایران» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «اوراق بهادار با درآمد ثابت در بازارسرمایه ایران»…

  فرهنگ سرمایه گذاریدر این کتاب به معرفی انواع اوراق بهادار با درآمد ثابت در بازارسرمایه ایران شامل اوراق قرضه، اوراق صکوک اجاره، اوراق صکوک مرابحه، صکوک استصناع، صکوک مشارکت و اوراق منفعت پرداخته شده است.

 • کتاب «مربی ثروت» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «مربی ثروت» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریاین کتاب، داستان زندگی خانواده ورشکسته ای است که با آموزه‌های مربی ثروت، خود را از دره ورشکستگی نجات و به قله ثروت می‌رساند. این اثر می‌تواند زندگی اقتصادی و حتی اجتماعی هر شخص را متحول کند. خلق ثروت نیازمند جادو و یا شانس نیست. هیچ طرح سریع پولدار شدنی وجود ندارد و در عین حال کار مشقت باری هم نیست. خلق ثروت یعنی استراتژی، برنامه ریزی و پشتکار به همراه صبر و نظم شخصی.

 • بررسی لایحه بودجه و تاثیرات آن بر بازار سرمایه کشور

  فردا در سمیناری تخصصی انجام می شود؛

  بررسی لایحه بودجه و تاثیرات آن بر بازار سرمایه کشور

  فرهنگ سرمایه گذاریسمینار تخصصی "بررسی لایحه بودجه و تاثیرات آن بر بازار سرمایه کشور" با همکاری مرکز مالی ایران و کانون نهاد های سرمایه گذاری ایران برگزار می شود.

 • هر روز با بورس تا نوروز

  مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس:

  هر روز با بورس تا نوروز

  فرهنگ سرمایه گذاری مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح کرد: تمامی مفاهیم مورد نیاز سهامداران از پایه در برنامه «عصر سهامداری» بر روی آنتن خواهد رفت.

 • کتاب «سیستم معاملاتی چنگال اندروز معامله‌گری با خطوط میانی و نقشه‌برداری از بازارها» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «سیستم معاملاتی چنگال اندروز معامله‌گری با خطوط…

  فرهنگ سرمایه گذاری«چنگال اندروز» یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال است که شکل ظاهری آن شبیه چنگال است و توسط آلن اندروز به جهان معرفی شد؛ به همین دلیل برای احترام به او، به چنگال اندروز مشهور شد.

 • مدرسه زمستانه مالی برگزار می شود

  در راستای گسترش دانش مالی؛

  مدرسه زمستانه مالی برگزار می شود

  فرهنگ سرمایه گذاریرئیس دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع)، از برگزاری مدرسه زمستانه مالی در آینده نزدیک خبر داد .

 • برگزاری نخستین دوره آموزشی حسابداری کارگزاری

  مدیرعامل مرکز مالی ایران خبر داد؛

  برگزاری نخستین دوره آموزشی حسابداری کارگزاری

  فرهنگ سرمایه گذاریاولین دوره آموزشی حسابداری کارگزاری، به صورت آنلاین از سوی مرکز مالی ایران برگزار می شود.

 • کتاب «معامله‌گری مخالف تحلیل‌گری» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «معامله‌گری مخالف تحلیل‌گری» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاری«در این کتاب به شما ثابت می‌کنم که باید بر اساس شناخت بازیگران هر بازار روشی کارا خلق کرد و بعد آن به سبک‌های متفاوتی در گذشته بازار به دفعات چک کرد و بر اساس کارنامه کاری بدست آمده، یک مدیرت ریسک و مدیریت سرمایه حرفه‌ای را طراحی کرد، در نهایت نیز با یک روانشناسی قوی به آنها وفادار ماند. در این مرحله معامله‌گر می‌تواند با سرمایه کامل خود وارد بازارهای مالی شود.»؛ این متن، معرفی نویسنده از اثر خود در مقدمه کتاب است.

 • کتاب «چگونه در بورس سرمایه‌گذاری کنیم؟» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «چگونه در بورس سرمایه‌گذاری کنیم؟» به کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذاریدر این کتاب سعی بر آن شده در ابتدا بورس و نحوه فعالیت در بورس به صورت گام به گام آموزش داده شود، سپس به معرفی انواع روش تحلیل و استفاده از هر کدام پرداخته شده و در نهایت با معرفی وارن بافت سعی شده ذهنیت درست و اصولی برای افراد علاقه‌مند ساخته شود.

 • کتاب «هنر معامله با چنگال اندروز» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «هنر معامله با چنگال اندروز» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاری«چنگال اندروز» ارتباط ریاضی بین سه نقطه چرخش پشت هم است که می‌تواند نشان‌دهنده برآیند نیروهای وارد بر قیمت باشد و به کمک این ابزار می‌توان ستاپ‌های معاملاتی با احتمال موفقیت زیاد را در بازارهای مالی مختلف طراحی کرد.

 • نخستین دوره آموزشی آمادگی آزمون معامله‌گری

  مرکز مالی ایران برگزار می‌کند؛

  نخستین دوره آموزشی آمادگی آزمون معامله‌گری

  فرهنگ سرمایه گذاریاولین  دوره آموزشی آمادگی آزمون معامله‌گری، به صورت آنلاین از سوی مرکز مالی ایران برگزار می شود.

 • سومین دوره آموزشی آزمون اصول بازار سرمایه برگزار می شود

  از سوی مرکز مالی ایران ؛

  سومین دوره آموزشی آزمون اصول بازار سرمایه برگزار می…

  فرهنگ سرمایه گذاریمرکز مالی ایران سومین دوره آمادگی آزمون اصول بازار سرمایه را برگزار می کند.

 • «راهنمای گام به گام سرمایه‌گذاری در بورس» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  «راهنمای گام به گام سرمایه‌گذاری در بورس» به کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذاریکسب ثروت و درآمدزایی از اهداف اصلی هر فرد و جامعه است. برای کسب درآمد روش های مختلفی وجود دارد. سرمایه گذرای یکی از بهترین این روش‌هاست. سرمایه گذاری در بورس یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری همزمان با کمک به اقتصاد کشور است. یک معامله برد برد که در آن همه طرف ها از سرمایه‌گذرای گرفته تا شرکت‌های بورسی در آن کسب سود می کنند.

 • تعلیق و تحت احتیاط، سیگنالی هایی برای سرمایه گذاران

  تعلیق و تحت احتیاط، سیگنالی هایی برای سرمایه گذاران

  فرهنگ سرمایه گذاری"تعلیق"، واژه ای با اهمیت برای سرمایه گذاران بورسی است. تعلیق نماد، جلوگیری از انجام معامله یک ورقه بهادار تا رفع دلایل تعلیق است. کاربرد این واژه در بازار سرمایه زمانی است که شرکت‌های زیان‌ده مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت می شوند یا بازرس قانونی و سازمان حسابرسی، نسبت به صورت های مالی ، اظهارنظر مردود یا عدم اظهارنظر، ارایه کرده باشند.

 • سازوکار معامله اوراق تبعی

  سازوکار معامله اوراق تبعی

  فرهنگ سرمایه گذاری معمولا در بازارهای یک طرفه مثل بورس ایران که سهامدار فقط از رشد قیمت سود می‌برد، با افت یا نوسان شدید قیمت، دیگر تقاضایی برای خرید از سوی معامله گران اعلام نمی‌شود. در واقع سهامداران تمایل زیادی برای فروش نشان نمی‌دهند. در این شرایط شرکت‌ها برای حفظ ارزش سهام و حمایت از سهامداران، اقدام به انتشار اوراق اختیار فروش تبعی می‌کنند. در واقع این اوراق به مالک آن این اختیار را می‌دهد که در صورت تمایل، در تاریخ مشخص شده، سهام خود را به قیمتی که از قبل تعیین شده به شرکت بفروشد. این موضوع معادل این است که شرکت به شما این تضمین را بدهد تا در تاریخ مشخص شده در صورتی که قیمت سهام افت کرده باشد، این افت را تا قیمتی خاص جبران خواهد کرد.

 • کتاب «بورس بازی در نگاه شریعت» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «بورس بازی در نگاه شریعت» به کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاریدر این کتاب با ارائه موضوع شناسی دقیقی از بورس بازی، تحلیل فقهی جامعی از شقوق مختلف بورس بازی ارائه شده است. این شقوق شامل بورس بازی با فرض عدم استفاده از رفتارهای مخربی چون دستکاری بازار و استفاده از اطلاعات نهانی، بورس بازی با فرض دستکاری بازار و بورس بازی با فرض استفاده از اطلاعات نهانی است.

 • چگونه سطح سواد مالی فرزندان خود را ارتقا دهیم

  چگونه سطح سواد مالی فرزندان خود را ارتقا دهیم

  فرهنگ سرمایه گذاریاگر نگرانید که فرزندانتان را از لحاظ مالی بدرستی تربیت نکرده‌اید، یا اینکه نگران تربیت نادرست مالی آنها هستید، چند گام برای اطمینان از استقلال مالی آنها به شما معرفی می‌شود.

 • کتاب «رازهایی از معامله‌گری غیرهیجانی» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «رازهایی از معامله‌گری غیرهیجانی» به کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذاریشما نمی‌توانید بازار را مجبور به انجام کاری کنید و یا آن را تحت کنترل در آورید. بلکه باید خود را کنترل کنید و کاری کنید که بیشترین نفع را برایتان به همراه داشته باشد.

 • کتاب «تجزیه و تحلیل در بورس اوراق بهادار» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «تجزیه و تحلیل در بورس اوراق بهادار» به کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذاریبازارهای سهام تحت تاثیر شرایط رکود اقتصادی و حوادث و اتفاقات غیرمنتظره دچار آشفتگی و سراسیمگی می‌شوند. این رویدادها و حوادث در طول زمان بیشتر شده و دفعات آشفتگی و هراس در بازارها افزایش یافته است. درک رفتار سرمایه‌گذاران در شرایط آشفتگی و هراس از موضوعات جالب و مورد علاقه فعالان و مشارکت‌کنندگان در بازار سرمایه است.

 • کتاب «سرمایه‌گذار محافظه‌کار» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «سرمایه‌گذار محافظه‌کار» به کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاریاین کتاب با توجه به نگاه محافظه‌کارانه در سرمایه‌گذاری، در سه بخش اصلی بورس، طلا و ریسک نگاشته شده است. در این میان بازارهای نفت، بانک، مسکن و در خلال مباحث، بازار ارز نیز مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

 • اولین دوره آمادگی آزمون سطح یکFRM  برگزار می شود

  از سوی مرکز مالی ایران ؛

  اولین دوره آمادگی آزمون سطح یکFRM  برگزار می شود

  فرهنگ سرمایه گذاریمرکز مالی ایران اولین دوره آمادگی آزمون سطح یک FRM را برگزار می‌کند.

 • کتاب «پیش‌بینی نوسانات بازار با تجزیه و تحلیل تکنیکال» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «پیش‌بینی نوسانات بازار با تجزیه و تحلیل تکنیکال»…

  فرهنگ سرمایه گذارینویسنده کتاب به دنبال ارائه یک رویکرد جامع و نگرشی کاربردی از تحلیل تکنیکال بوده و از مروری کوتاه بر ادبیات و فلسفه این راهبر موثر معاملاتی، به تشریح کاربردی تحلیل تکنیکال در معاملات مالی پرداخته است . این کتاب می تواند برای عموم مخاطبین بازارهای مالی ایران و به خصوص مخاطبان بازار سرمایه و معامله‌گران سهام، بسیار مفید و کاربردی باشد؛ بنابراین مطالعه این اثر به کلیه کسانی که می خواهند به شناخت و نگرشی جامع و کاربردی از تجربه و تحلیل تکنیکال دست یابند توصیه می شود.

 • «سهام عدالت» عنوان شماره جدید «ماهنامه بورس»

  «سهام عدالت» عنوان شماره جدید «ماهنامه بورس»

  فرهنگ سرمایه گذاری«ماهنامه بورس»، ویژه مردادماه سال ۱۳۹۹ با موضوع «سهام عدالت در بورس» و با هدف پاسخ به مهم‌ترین ابهامات سهامداران سهام عدالت در بورس منتشر شد.

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری