تیتر سه سرویس

 • «نکات کاربردی در تحلیل تکنیکال پیشرفته» را در کتابخانه سازمان بورس بخوانید

  «نکات کاربردی در تحلیل تکنیکال پیشرفته» را در کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذارییکی از مهم‌ترین شاخه‌های تحلیل تکنیکال، شناسایی روند غالب بازار و تشخیص اتمام روند جاری و هم سو کردن فکر و ذهن و احساس تحلیلگر با تغییرات روند بازار است. براین اساس، ضروری است معامله‌گران در تحلیل‌های خود دو بعد از تحلیل تکنیکال را هم زمان با یکدیگر در نظر بگیرند؛ این دو بعد در بیشتر موارد تحلیلگر را به انجام معاملات خرید و فروش ترغیب می کنند.

 • «جادوی اعداد» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  از دل یک سفر؛

  «جادوی اعداد» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریسفری پرجنب و جوش به هنگ کنگ که یکی از مهم‌ترین مراکز قدرتمند مالی جهان است و حضور در یک کارگاه آموزشی در این کشور، زمینه نگارش کتاب «جادوی اعداد» می‌شود.

 • «امواج الیوت به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس رسید

  «امواج الیوت به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاری«امواج الیوت» نظریه‌ای از حرکات قیمتی است که طبق آن قیمت هر سهم در بازار آزاد به شکل پیشروی‌ها و اصلاح‌های موجی شکل از پیش تعیین شده، حرکت می‌کند. این نظریه بالاتر از هر چیز فلسفه‌ای از احساس انسانی و رفتار دسته جمعی است که آن را به یک نظریه روانشناختی تبدیل می‌کند.

 • کتاب «بورس به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «بورس به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریبرای فعالیت در بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه به فراگیری مفاهیم پایه در این بازار نیازمندیم؛ چرا که یادگیری مفاهیم پایه سبب می‌شود سرمایه‌گذاران با وسعت دید بهتری به بازار بنگرند و عملاً بخشی از ریسک ناشی از نبود اطلاعات و دانش را به این شکل کاهش دهند؛ بنابراین فراگیری مفاهیم مالی یک ضرورت محسوب شده و فرد باید در گام نخست آن را فرا گیرد.

 • مهمان جدید کتابخانه سازمان بورس

  مهمان جدید کتابخانه سازمان بورس

  فرهنگ سرمایه گذاریکتاب «داده‌کاوی عملی در بازارسرمایه ایران به کمک زبان برنامه‌نویسی پایتون» شامل مباحث مقدماتی تحلیل داده‌های مالی با رویکرد بازار سرمایه ایران و نتیجه تجربیات عملی نویسندگان آن در حوزه معاملات الگوریتمی است. 

 • «بورس با طعم تکنیکال» را در کتابخانه سازمان بورس بخوانید

  «بورس با طعم تکنیکال» را در کتابخانه سازمان بورس بخوانید

  فرهنگ سرمایه گذاریافراد حاضر در یک جامعه همواره به دنبال افزایش ثروت و بررسی فرصت‌هایی هستند که بتوانند دارایی خود را در برابر کاهش ارزش پول ایمن کرده و رفاه و آسایش اقتصادی خود را افزایش دهند.

 • «تکنیک‌های ورود به معامله» را در کتابخانه سازمان بورس بخوانید

  «تکنیک‌های ورود به معامله» را در کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذارییکی از بخش‌های مهم در برنامه معامله‌گری هر معامله‌گر، تعیین نقطه ورود است، زیرا هر سهم هر چقدر هم ارزشمند باشد، اگر شما در نقطه مناسب وارد آن نشوید با ضرر روبه رو خواهید شد. از سوی دیگر نقطه ورود به معامله بر سایر بخش‌های برنامه معامله‌گری، از جمله تعیین حد ریسک، تعیین حجم معامله و تعیین حد ضرر تاثیرگذار است.

 • نخستین دوره آموزشی ناشران بورس برگزار شد

  نخستین دوره آموزشی ناشران بورس برگزار شد

  فرهنگ سرمایه گذاریاولین دوره آموزشی ناشران بورس و اوراق بهادار تهران با مشارکت ۷۶۲ نفر از اعضای هیات مدیره و مدیران عامل ناشران بورسی و به میزان ۹۹۶۰ نفر ساعت برگزار شد.

 • کتاب «تحلیل تکنیکال  در بازار سرمایه» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «تحلیل تکنیکال  در بازار سرمایه» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاریدر تجزیه و تحلیل فنی (تکنیکال) درباره نمودارهای نشان‌دهنده قیمت در طول زمان تحقیق می‌شود و در تجزیه و تحلیل بنیادی نیروهای اقتصادی (عرضه و تقاضا) که باعث افزایش یا کاهش یافتن قیمت در بازار می‌شوند مورد توجه قرار می گیرند.

 • کتاب «تحلیل تکنیکال؛ روش‌های نوین کانال اندروز» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «تحلیل تکنیکال؛ روش‌های نوین کانال اندروز» به…

  فرهنگ سرمایه گذاریسال‌ها از اولین روزی که «آلن هال اندروز» خط میانی (چنگال اندروز) را به معامله‌گران معرفی کرد می‌گذرد؛ تاکنون سبک ها و روش‌های گوناگونی توسط شاگردان وی و دیگر محققان در این متد معاملاتی ایجاد شده است. کتاب حاضر به بررسی این روش‌ها پرداخته است.

 • کتاب «سرمایه‌گذاری برای همه» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «سرمایه‌گذاری برای همه» به کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاریبازار سهام همچون جام جهان نمایی، نشان می‌دهد فعالیت‌های اقتصادی کشور در کجا متمرکز شده است؛ بنابراین فهم صحیح بازار سهام می‌تواند به ایجاد ثروت کمک کند. 

 • کتاب «بازی معامله گری» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «بازی معامله گری» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریدرون همه ما احساساتی وجود دارند که گاهی غلیان کرده، بر زندگی مان اثر گذاشته و ما را به مکان یا زمان دیگری پرتاب می کنند.

 • کتابی با مباحث شناخت و پیاده سازی اصول مهم حاکمیت‌شرکتی در ایران

  «راهنمای عملی پیاده‌سازی اصول حاکمیت شرکتی»؛

  کتابی با مباحث شناخت و پیاده سازی اصول مهم حاکمیت‌شرکتی…

  فرهنگ سرمایه گذاریهر چند سهامداران، مالکان شرکت هستند اما شرکت توسط مدیران کنترل می شود؛ جدایی مالکیت از مدیریت منجر به ایجاد تضاد منافع بین مالکان و مدیران می شود که برای راهبری صحیح آن نیاز به حاکمیت شرکتی احساس می شود.

 • کتاب «اوراق مشتقه و استراتژی‌های معاملاتی اختیار معامله به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «اوراق مشتقه و استراتژی‌های معاملاتی اختیار معامله…

  فرهنگ سرمایه گذاریرشد سواد مالی جامعه و آگاهی افراد نسبت به بازارسرمایه قابل مشاهده و ملموس است. مشارکت صعودی حقیقی‌ها در جهت سهامداری نسبت به ادوار گذشته که استنتاج سودآوری بازار سرمایه و گرایش عموم به سمت آن است، گواه این است که بازار سرمایه جای خود را در سبد سرمایه‌گذاری افراد و در کنار سپرده‌های بانکی، بازار مسکن و طلا باز کرده است.

 • سرمایه گذاری خصوصی(PE) چیست و عملکرد آن چگونه است؟

  طی یادداشتی بررسی شد؛

  سرمایه گذاری خصوصی(PE) چیست و عملکرد آن چگونه است؟

  فرهنگ سرمایه گذاریسرمایه گذاری خصوصی (PE) نوعی تأمین مالی است که در آن منابع نقدی و سرمایه در یک شرکت، سرمایه گذاری می‌شود. معمولاً سرمایه گذاری های خصوصی روی کسب وکارهای بالغ در صنایع سنتی در ازای دریافت یا مالکیت سهام انجام می شود. سرمایه گذاری خصوصی یک زیرمجموعه اصلی از یک بخش بزرگتر و پیچیده تری از فضای مالی است که به عنوان بازارهای خصوصی (خارج از بورس) شناخته می شود.

 • کتاب «چگونه یک معامله‌گر باشیم» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «چگونه یک معامله‌گر باشیم» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاریبازار سرمایه محلی برای سعی و خطا نیست و معامله‌گر حرفه‌ای اصلا به دنبال سود باد آورده، معاملات شانسی و ... نیست، بلکه به دنبال سود مستمر است و بازار را به چشم محلی برای تامین مالی جهت رسیدن به رویا نمی‎‌بیند. زمانی که یک شخص تصمیم می‌گیرد وارد دنیای معامله‌گری شود، از همان ابتدا سعی نمی‌کند بدون دانش، شانس خود را امتحان کند و بدون کسب مهارت‌های و آموزش های لازم شروع به معامله کند.

 • چگونه می توان با مدیریت مالی، ثروتمند شد؟

  چگونه می توان با مدیریت مالی، ثروتمند شد؟

  فرهنگ سرمایه گذاریدرآمد پایدار برای جبران هزینه‌های روزانه مناسب است، اما ثروتی برای شما ایجاد نمی‌کند. همچنین، دستیابی به استقلال مالی فقط با پس‌انداز به دست نمی‌آید؛ بلکه باید یاد گرفت چگونه پول خود را رشد داد.

 • کتاب «تکنیک‌های تابلوخوانی در بورس» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «تکنیک‌های تابلوخوانی در بورس» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاری آشنایی با تابلوخوانی اساس و پایه تحلیلگری بازار سرمایه است و در واقع نقطه شروع محسوب می‌شود. هیچ معامله‌گری نمی‌تواند مدعی این موضوع شود که با آشنایی به تکنیک‌های تابلوخوانی، بی‌نیاز از یادگیری سایر تحلیل‌ها است.

 • کتاب «سرمایه گذاری؛ شیرجه به عمق» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «سرمایه گذاری؛ شیرجه به عمق» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاریهمیشه برای شروع سرمایه گذاری در بورس، این پرسش ذهن سرمایه گذاران را به خود مشغول می کند که چقدر پول برای این کار باید کنار گذاشت؟ با توجه به طیف گسترده اشخاص از نظر وضعیت مالی، هرگز نمی توان پاسخ دقیقی به این پرسش ارائه کرد.

 • کتاب «داستان نظریه گن در بازارهای مالی» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «داستان نظریه گن در بازارهای مالی» به کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذاریامروزه بازارهای مالی در جهان از تنوع و گستردگی بسیار زیادی برخوردار هستند، به طوریکه شاهدیم با گذر زمان و رشد هر روزه بازارهای مالی، پیچیدگی آنها نیز به طور فزاینده ای افزایش می یابد و با افزایش گستره بازارها و پیچیدگی آنها مسلماً موضوع شناسایی و تحلیل های مالی هر روز پیچیده تر از قبل می شود.

 • برای حرفه‌ای شدن بازار سرمایه نیازمند نیروی متخصص هستیم

  دکتر علی رحمانی اعلام کرد:

  برای حرفه‌ای شدن بازار سرمایه نیازمند نیروی متخصص هستیم

  فرهنگ سرمایه گذاریدر دانشگاه الزهرا (س) به دنبال آماده کردن سرمایه‌های انسانی متبحر برای فعالیت حرفه‌ای در بازار سرمایه هستیم.

 • برگزاری دوره‌های جدید آموزش در بورس تهران

  مدیر توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری بورس تهران اعلام کرد:

  برگزاری دوره‌های جدید آموزش در بورس تهران

  فرهنگ سرمایه گذارینظر به استقبال قابل‌ توجه و بی‌نظیر علاقه‌مندان از دوره‌های آموزشی بورس تهران در سال گذشته، بورس تهران در نظر دارد طی سال ۱۴۰۰ نیز دوره‌های آموزشی متعدد و متفاوتی را برگزار کند.

 • کتاب «پرایس اکشن: ساختار بازار» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «پرایس اکشن: ساختار بازار» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاریمعامله‌گران جدید به اشتباه فکر می‌کنند که موفقیت مربوط به دانش درست و استراتژی صحیح است. با اینکه این موضوع مهم است، اما آنها نمی‌دانند تبدیل شدن به معامله‌گر در واقع عبارت است از نوعی فرایند رشد و توسعه.

 • کتاب «۱۵۱ راهبرد معاملاتی» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «۱۵۱ راهبرد معاملاتی» به کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاریراهبرد معاملاتی مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای دستیابی به دارایی‌های معین و نگهداری آنها در زمان‌های از پیش تعیین شده است. در بسیاری از موارد هدف اصلی راهبردهای معاملاتی ایجاد سود است، به این معنی که هدف اصلی آنها تولید بازده مثبت از طریق سرمایه‌گذاری است.

 • کتاب «راهنمای سریع تحلیل الیوت» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «راهنمای سریع تحلیل الیوت» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاریپرایس اکشن یا «رفتار قیمت» به حرکت و عمل قیمت یک نماد اطلاق می شود که در طول زمان بر روی نمودار مربوطه ترسیم می‌شود؛ در واقع پرایس اکشن پایه و اساس کلیه تحلیل هایی است که چارتیست ها برای بررسی و پیش بینی قیمت نمادهای مختلف بازار اهم از کالا، سهام، ارز، انرژی، رمز ارزها و غیره انجام می‌دهند.

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری

test