تیتر سه سرویس

 • کتاب «صنایع بورس و فرابورس ایران» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «صنایع بورس و فرابورس ایران» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاریتمام سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و مبتدی در بازار سرمایه ایران و تمام شرکت‌هایی که قصد پذیرفته شدن در بورس و فرابورس ایران مخاطبان این کتاب هستند.

 • کتاب «تحلیل تکنیکال در ۸۰ پله» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «تحلیل تکنیکال در ۸۰ پله» به کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاریسرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و به خصوص بازار سرمایه نیازمند علم و آگاهی است؛ گاهی با مطالعه یک جزوه یا ده ها کتاب، این کاملاً به ما بستگی دارد که چقدر بخواهیم سازوکار این بازار را درک کنیم.

 • معرفی کتاب " به بورس خوش آمدید "

  معرفی کتاب " به بورس خوش آمدید "

  فرهنگ سرمایه گذارییکی از دغدغه‌های عموم مردم این است که با پس‌انداز خود یک سرمایه‌گذاری مطمئن را شروع کنند ولی اغلب این افراد به دلیل نداشتن تخصص لازم، راهی جز سرمایه‌گذاری در بانک ندارند و همه ما هم می‌دانیم که سرمایه گذاری در بانک در کشورهای دارای تورم، موجب کاهش ارزش پول و از دست رفتن اصل سرمایه می‌شود. حال باید به دنبال راهی بود که ضمن حفظ ارزش پول، بازدهی مناسبی را کسب کرد و آن فعالیت در بازار سرمایه است؛ بازاری که در آن بتوان علی‌رغم خرید و فروش سهام، در سکه، صندوق طلا، اوراق با بازدهی ثابت و ... سرمایه‌گذاری کرد و مطالعه کتاب آموزشی به بورس خوش آمدید به شما کمک می کند.

 • کتاب «اقتصاد به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «اقتصاد به زبان ساده» به کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاریاین کتاب یکی از آسان‌ترین و روان‌ترین متن‌هایی است که درباره اقتصاد نوشته شده و برای کسانی تهیه شده است که شوق و تمنای یادگیری علم اقتصاد را دارند اما چیزی درباره آن نمی‌دانند.

 • دومین دوره رایگان بورس کمپ برگزار می شود

  دومین دوره رایگان بورس کمپ برگزار می شود

  فرهنگ سرمایه گذاریدومین دوره مجموعه وبینارهای رایگان آشنایی با بورس با عنوان بورس کمپ در مرکز مالی ایران از تاریخ ۲۰ مرداد ماه تا ۱۰ تیرماه برگزار می شود.

 • کتاب «خوی حیوانی» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «خوی حیوانی» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریاین کتاب درباره تبیین نقش احساسات، رانه های احساسی در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی است. نویسندگان کتاب تلاش کردند میزان مداخله های نهادهای ناظر آمریکایی بر تصمیمات متاثر از خوی حیوانی را در جهت ممانعت از بروز بحرانی دیگر در سطح آمریکا افزایش دهند و هدایت کنند.

 • کتاب «سرمایه‌گذاری در بوس اوراق بهادار چیستی، چرایی، چگونگی» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «سرمایه‌گذاری در بوس اوراق بهادار چیستی، چرایی،…

  فرهنگ سرمایه گذاریکتاب «سرمایه گذاری در بوس اوراق بهادار چیستی، چرایی، چگونگی» گردآوری و تالیف وحید انصاری توسط انتشارات مشاهیر هنر در ۱۶۵ صفحه منتشر شده است.

 • کتاب «از چاه به راه: گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد مردمی» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «از چاه به راه: گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد…

  فرهنگ سرمایه گذاریدر بخشی از این کتاب آمده است، مسئله ملی ما این است که چرا ایران به اندازه ظرفیت های فوق العاده اش به جایگاه واقعی خود در اقتصاد نرسیده و همچنان با بهره وری اندک، بیکاری و اختلال روبرو است.

 • چرخاندن اقتصاد خانواده نیازمند آشنایی با مفاهیم سواد مالی

  منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

  چرخاندن اقتصاد خانواده نیازمند آشنایی با مفاهیم سواد…

  فرهنگ سرمایه گذاریمنتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است: چرخاندن اقتصاد خانواده نیازمند آشنایی با مفاهیم سواد مالی است.

 • وبینارهای رایگان کاربردی آشنایی با بورس در مرکز مالی ایران

  وبینارهای رایگان کاربردی آشنایی با بورس در مرکز مالی…

  فرهنگ سرمایه گذارینخستین دوره مجموعه وبینارهای رایگان آشنایی با بورس در این مرکز از تاریخ ۱ تا ۸ خرداد ماه برگزار می شود.

 • کتاب «معامله‌گری با ضمیر ناخودآگاه» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «معامله‌گری با ضمیر ناخودآگاه» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاریمعامله‌گری با ضمیر ناخودآگاه، نگاهی عمیق به چالش هایی دارد که هنگام دست و پنجه نرم کردن در معاملات با آنها مواجه می‌شویم.

 • کتاب «راهنمای سرمایه‌گذاری» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «راهنمای سرمایه‌گذاری» به کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاریهدف نویسندگان این کتاب، بیان مفاهیم مالی شخصی به زبانی بسیار ساده و البته دقیق است تا افراد غیر متخصص نیز بتوانند از این کتاب، جهت تصمیمات مالی خود یا خانواده خود بهره کامل ببرند.

 • آغاز به کار نمایندگی مرکز مالی ایران در استان فارس

  آغاز به کار نمایندگی مرکز مالی ایران در استان فارس

  فرهنگ سرمایه گذاریبه گزارش روابط عمومی مرکز مالی ایران، نخستین نمایندگی مرکز مالی ایران در استان فارس آغاز به کار کرد.برگزاری دوره های آموزشی بازار سرمایه به صورت حضوری و مجازی برای عموم مردم و علاقه مندان به بورس در سطح استان فارس از جمله اقدامات در راستای فرهنگسازی و ورود به بورس با دانش و آگاهی خواهد بود.

 • کتاب «هنر بهتر شکست خوردن در سرمایه‌گذاری» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «هنر بهتر شکست خوردن در سرمایه‌گذاری» به کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذاریکتاب «هنر بهتر شکست خوردن در سرمایه گذاری» تالیف الیاس مبرهن، سیدسهیل فاضلی و امیر مزیکی توسط انتشارات چالش در ۲۲۶ صفحه منتشر شده است که در این مطلب با مباحث آن آشنا می شویم.

 • پول خود را مستقیم در بورس سرمایه گذاری نکنید

  بهنام بهزادفر:

  پول خود را مستقیم در بورس سرمایه گذاری نکنید

  فرهنگ سرمایه گذاریمدیر آموزش و فرهنگ سازی شرکت خدمات بورس پیشنهاد داد مردم بصورت مستقیم در بورس سرمایه گذاری نکنند و تصریح کرد: چنانچه مردم اصرار به سرمایه¬گذاری مستقیم دارند ابتدا آموزش ببینند و برای این کار صرف وقت کنند تا سودآوری خوبی داشته باشند.

 • هزار راه نرفته بورسی

  هزار راه نرفته بورسی

  فرهنگ سرمایه گذاریپس انداز کردن از دیرباز در همه فرهنگ ها نشانه ای از آینده نگری بوده است. این فرهنگ هنوز هم در دنیای کنونی جایگاه خود را دارد و از نگاه جوامع مختلف برای ایجاد امنیت اقتصادی در آینده "لازم" تلقی می شود. اما رعایت این فرهنگ به دلیل بروز پدیده تورم و کاهش ارزش پول، دیگر "کافی" نیست. از این رو مساله سرمایه گذاری و ریسک و بازدهی بازارهای مقصد، اهمیت ویژه ای می یابد.

 • افق نو در مرکز مالی ایران

  سجاد موحد، سرپرست مرکز مالی ایران بیان کرد:

  افق نو در مرکز مالی ایران

  فرهنگ سرمایه گذاریبه گفته سرپرست مرکز مالی ایران، این مرکز آموزشی پس از تصویب قانون بازار اوراق بهادار و جدا شدن نهاد ناظر از مقام اجرایی، در پی نیازهای جدید بازار سرمایه در راستای توسعه آموزش و پژوهش ایجاد شد و هم اکنون افق کارایی خود را در راستای عرضه خدمات حرفه‌ای به بازارهای مالی منطبق با استانداردهای بین‌المللی قرار داده است.

 • ورود به بورس، با آموزش و آگاهی

  مرکز مالی ایران نقشه راه بورس را ترسیم می کند:

  ورود به بورس، با آموزش و آگاهی

  فرهنگ سرمایه گذاریاین روزها، افراد زیادی تصمیم به ورود در بورس گرفته‌اند؛ اما باید توجه داشت که ورود به بازارسرمایه، به معنای آن است که ریسک و بازده بازار را باید در کنار یکدیگر پذیرفت. این بازار همانقدر که می‌تواند برای سرمایه‌گذاران سود به همراه داشته باشد، احتمال زیان هم دارد و همین موضوع است که ضرورت شناخت دقیق فرآیندهای بازارسرمایه را مشخص می‌کند.

 • امکان استعلام گواهینامه‌های مرکز مالی از ۹۹

  دوره آمادگی آزمون تحلیلگری خبره مالی تابستان ۹۹ برگزار می‌شود:

  امکان استعلام گواهینامه‌های مرکز مالی از ۹۹

  فرهنگ سرمایه گذاریگواهینامه های مرکز مالی ایران از سال ۹۹ قابل استعلام خواهد بود. برگزاری دروه حضوری آمادگی آزمون تحلیلگری خبره مالی در تابستان ۹۹ اجرا خواهد شد.

 • کتاب «راه پول» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «راه پول» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریدر این کتاب با نگرش معنوی نسبت به پول، نقش آگاهی و مسئولیت در رابطه با پول و دارایی های مادی، قوانین کیهانی عالم آفرینش و اصول کلیدی نگرشی نسبت به پول که شادی، سلامت و سعادت به بار می‌آورد پرداخته شده است.

 • کتاب «دائره المعارف الگوهای هارمونیک» به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب «دائره المعارف الگوهای هارمونیک» به کتابخانه سازمان…

  فرهنگ سرمایه گذاریدر این کتاب به مبحث الگوهای هارمونیک پرداخته شده که می‌تواند به عنوان یکی از استراتژی‌های مناسب در معامله مورد استفاده قرار گیرد.

 • ضرورت پیروی از قوانین بازارسرمایه به زبان ساده

  کارشناس حقوقی بازار سرمایه تشریح کرد:

  ضرورت پیروی از قوانین بازارسرمایه به زبان ساده

  فرهنگ سرمایه گذاریوحید واشقانی فراهانی: «از آنجایی که در بازار متشکلی مانند بورس، همه تابع مقررات معینی هستند و سازوکارها از پیش تعیین شده است، فعالیت خارج از این ساختارها ممکن است سبب شود تا شما نتوانید مورد حمایت جدی قانون قرار بگیرید.»

 • انجام عملیات بازار باز منطبق با اصول شریعت اسلامی

  انجام عملیات بازار باز منطبق با اصول شریعت اسلامی

  فرهنگ سرمایه گذاریمیزگرد کارکردهای توافق بازخرید (رپو) منطبق با شریعت در بازار پول و سرمایه در پژوهشکده پولی و بانکی برگزار و تاثیرات قرارداد بازخرید اسلامی در بازارهای مالی ایران مورد ارزیابی قرار گرفت.

 • کتاب «سرمایه‌گذار تازه کار» به کتابخانه بورس رفت

  کتاب «سرمایه‌گذار تازه کار» به کتابخانه بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریکتاب «سرمایه‌گذار تازه کار: رشد و محافظت از پول خود» نوشته پل مریمان و ریچارد باک ترجمه میلاد شاهواروقی فراهانی توسط انتشارات نور علم در ۱۴۲ صفحه منتشر شده است.

 • سومین روز حضوری رقابت معاملات الگوریتمی برگزار شد

  سومین روز حضوری رقابت معاملات الگوریتمی برگزار شد

  فرهنگ سرمایه گذاریسومین جلسه حضوری مسابقه معاملات الگوریتمی بازارسرمایه در محل سابق بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد. دومین رقابت معاملات الگوریتمی که بهمن امسال از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در حال برگزاری است، به نیمه راه رسیده و ۲۷ تیم حاضر در آن ضمن انجام معاملات بصورت الگوریتمی و نرم افزاری، تا ده درصد هم کسب سود کرده اند.

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری